SGK ile anlaşma imzalandı! Emekli Dul Yetimlere tam 5 bin lira ödenecek kimlikle banka şubesinden alınacak

İş Bankası yeni bir duyuru ile emeklilere tam 5.000 TL ödeme yapacağını duyurdu. Herhangi bir ek koşul açıklamayan banka kimlik kartı ile gelen emeklilerin maaşlarını taşımaları durumunda 5 bin liralık ödeme yapılacağını ilan etti. Tüm emekliler için geçerli kampanya bayram öncesinde çok büyük avantaj sunacak.

SGK ile anlaşma imzalandı! Emekli Dul Yetimlere tam 5 bin lira ödenecek kimlikle banka şubesinden alınacak

Emekliler için Kurban Bayramı öncesinde dev bir kampanya başlatıldı. Herkesi kapsayan kampanya kapsamında emekli maaşı alanlar ile eşinden anne babasından hak sahipliği olan dul yetimler yararlanacak. Kampanya maaş müşterisi olacaklar için geçerli olacak ve tam 5.000 TL ödeme yapılacak. Emekli maaş promosyonu için geçerli kampanya hakkında İş Bankası'nın yayımladığı açıklama, şartlar ve diğer detayların tamamı sizlerle.

İŞ BANKASI ŞUBELERİNDEN ÇEKİLECEK

İş Bankası tarafından başlatılan kampanya SGK kapsamında emekli maaşı alanlar ile dul yetim aylığı hak sahipleri için geçerli olacak. Bankaya gelecek olan emekliler 3 yıllığına maaşlarını İş Bankası şubelerinden almaya söz verdiklerinde şartsız 5.000 TL alacaklar.

Bu Hafta Başladı

Bu hafta başlayan kampanyaya dair İş Bankası "T.C. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile yapılan anlaşma ile mevcut maaşını İş Bankası’ndan almakta olan, ilk emekli maaş ödemesi için İş Bankası'nı tercih eden veya mevcut emekli maaşını 27 Haziran - 30 Eylül 2022 tarihleri arasında geçerli kampanya çerçevesinde İş Bankası'na taşıyan SGK emeklileri (Emekli Sandığı, SSK ve Bağ-Kur) 5.000 TL’ye varan promosyon ödemesinden faydalanabiliyor." açıklamasında bulundu. Bu açıklama ile İş Bankası'ndan kampanyaya katılacaklara yapılacak ödemeler hakkında bir de tablo açıklandı.

SGK ile anlaşma imzalandı! Emekli Dul Yetimlere tam 5 bin lira ödenecek kimlikle banka şubesinden alınacak

3.500 TL - 4.250 TL VE 5.000 TL ÖDENECEK

Emekli maaş promosyonu kampanyasına katılacak olan ve maaşını İş Bankası'na taşıyacak olan vatandaşların ne kadar ödeme alacaklarına ilişkin tablo yayımlandı. Maaşı düşük olanlar için banka 3.500 TL promosyon ödemesi yapacak. Maaşı orta segmette olanlar için 4250 TL, yüksek olanlar için ise 5000 TL ödenecek. Yüksek maaş sınırı 2.500 TL ve üzerinde emekli aylığı olanları kapıyor.

Ödeme Tablosu

* SGK'dan 1.500 TL'den daha az emekli, dul veya yetim maaşı alanlar için ödenecek olan promosyon tutarı 3.500 TL olacak.

* SGK'dan 1.500 TL'den daha fazla 2.500 TL'den daha az emekli, dul veya yetim maaşı alanlar için ödenecek olan promosyon tutarı 4.250 TL olacak.

* SGK'dan 2.500 TL'den daha yüksek emekli, dul veya yetim maaşı alanlar için ödenecek olan promosyon tutarı 5.000 TL olacak.

ÖDEMELER NE ZAMAN HESABA YATIRILACAK?

İş Bankası maşa müşterisi olup promosyon almak isteyenler için banka ödemelerin ne zaman yapılacağına dair "T.C. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile yapılan anlaşma ile mevcut maaşını İş Bankası’ndan almaktaEmekli maaşı almakta olan kişilerin promosyon ödemeleri başvurularından itibaren 3 iş günü içerisinde, yeni maaş alacak kişilerin ödemeleri ise ilk maaş ödemesini takiben 3 işgünü içerisinde gerçekleştirilmektedir." açıklamasında bulundu.

BAŞVURU İŞLEMLERİ KİMLİKLE

SGK'dan emekli dul veya yetim maaşı alanlar başvurularını İş Bankası şubelerine giderek sadece kimlikleri yapabilir ve hemen promosyonlarını alabilirler.