SGK açıkladı! Hastanelerde erken tarihe randevu nasıl alınır? Bunu yapanlar şipşak yarına randevu alabiliyor!

Türkiye'de son dönemlerde devlet hastanelerinde randevu bulmakta zorlanan vatandaşlar için SGK açıklama yaptı. Erken hastane randevusu almak için belirli yollar izlemeniz gerekiyor. SGK açıkladı! Hastanelerde erken tarihe randevu nasıl alınır? Bunu yapanlar şipşak yarına randevu alabiliyor!

SGK açıkladı! Hastanelerde erken tarihe randevu nasıl alınır? Bunu yapanlar şipşak yarına randevu alabiliyor!

SGK açıkladı! Hastanelerde erken tarihe randevu nasıl alınır? Bunu yapanlar şipşak yarına randevu alabiliyor! Türkiye'de son dönemlerde yaşanan ekonomik ve sağlık alanında yaşatılan mağduriyet sebebiyle on binlerce doktor yurt dışına gitti. Doktor sayısı her geçen gün azalan Türkiye'de hastalar muayene olmakta zorlanırken artan mülteci sayısı da randevu bulmayı oldukça zorlaştırıyor. Özellikle Türkiye'de aktif olarak 10 milyonun üzerinde sığınmacı ve mülteci sayısının olduğu iletilirken bu süreçte ise hastanelerde erken randevu alabilmek için belirli yolları izlemeniz gerekiyor. İşte detaylar..

MHRS uygulamasından erken randevu alan vatandaşların sayısı her geçen gün artarken erken tarihlere randevu bulunamıyor. Vatandaşlar mr, röntgen gibi basit birçok işlemler için uzun tarihlere randevu alabilirken bu süreçte ise MHRS üzerinden devlet hastanelerinde erken randevu nasıl alınır merak ediliyor.

Devlet hastanelerinde erken tarihe randevu nasıl alınır?

Devlet hastanelerinden randevu almak isteyenlerin izleyecekleri yol oldukça sınırlıdır. Randevu alarak muayene olmak isteyen vatandaşlar için belirli birçok adım yer alırken bu süreçte ise MHRS uygulaması üzerinden hareket edilmesi gerekiyor. MHRS'den erken randevu alabilmek için ise randevu sisteminde yer alan yönergeleri takip etmek gerekiyor, haberi okumaya devam edin!

SGK açıkladı! Hastanelerde erken tarihe randevu nasıl alınır? Bunu yapanlar şipşak yarına randevu alabiliyor!

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının devlet hastanesinden istedikleri kadar randevu alma hakları bulunmaktadır. MHRS üzerinden randevu tarihlerine bakan vatandaşlar için bu süreçte Alo 182 randevu alma hattının da aranılması talep edilmektedir. Sistemde yer almayan bazı randevu tarihleri telefon ile arama yaptığınızda genel merkezden kontrol edilebilmektedir.

Telefon üzerinden randevu almak için Alo 182'yi arayarak sizlerde kısa bir süre içerisinde erken randevu tarihi alabilirsiniz. Uygulama üzerinde randevu alırken hata alıyor veya randevunuzu tamamlayamıyor iseniz bu durumda ise çağrı merkezini arayarak istediğiniz il ve hastanede istediğiniz bölüm için kısa süre içerisinde randevu oluşturabilirsiniz.

MHRS hastanelerin randevu saatleri saat kaçta yenilenmektedir?

Vatandaşlar erken randevu almak için saat güncellemelerini araştırmaya başladı. Birçok hasta randevu almak için sisteme giriş yaptığında 3 - 4 ay sonraki tarihlere bakabilirken bu süre içerisinde ise iptal olmuş randevuları da kontrol edebilmektedir. MHRS üzerindeki randevu bilgileri haftanın her günü 00:00 ve 16:00’da güncellenmektedir.

Güncelleme saatleri her ne kadar 00:00 ve 16:00 olarak açıklansa da uygulamaya özel güncelleme saatleri de yer almaktır. Bunlar genellikle öğlen 12:00 ve 13:00 saatleri arasında gerçekleştirilmektedir.

SONRAKİ HABER