Sermiyan Midyat kimdir, nereli, neden gündem oldu? (18 Temmuz 2022)

Bugün öğle saatlerinde Twitter'da Sermiyan Midyat trend topic oldu. Twitter'da paylaştığı bir tweet yüzünden gündeme gelen Sermiyan Midyat'a büyük tepkiler var. Peki Sermiyan Midyat kimdir, nereli, neden gündem oldu? (18 Temmuz 2022)

Sermiyan Midyat kimdir, nereli, neden gündem oldu? (18 Temmuz 2022)

Sermiyan Midyat kimdir, nereli, neden gündem oldu? (18 Temmuz 2022) Bugün öğle saatlerinde Twitter'da Sermiyan Midyat trend topic oldu. Twitter'da paylaştığı bir tweet yüzünden gündeme gelen Sermiyan Midyat'a büyük tepkiler var. Sermiyan Midyat Twitter'dan ne paylaştı, neden gündem oldu? İşte tüm detaylar ve daha fazlası Kamu Gündemi adresinde yer alıyor.

Sermiyan Midyat kimdir, nereli, neden gündem oldu? (18 Temmuz 2022)

Sermiyan Midyat'ın Twitter'dan paylaştığı "Trabzon uçağındayım. Herkes Arapça konuşuyor. Umarım Trabzon’a gidiyorum." tweeti Türkiye gündemine bir anda düştü. Vatandaşlar ne yapacağını şaşırırken Sermiyan Midyat'ın kim olduğu, nereli olduğu ve neden gündem olduğu merak edilmeye başlandı.

Sermiyan Midyat'ın tweeti sonrasında ise birçok kişiden tepkiler gelmeye başladı. İşte tweetin altına gelen tepkilerden bazıları..

Sermiyan Midyat kimdir, nereli, neden gündem oldu? (18 Temmuz 2022)

"Antalya'da ingilizce konuşanlardan rahatsiz olmaz Trabzon'da arapça konuşandan rahatsız olur... o da turist o da... Ayrıca Trabzon esnafı bu turizmden çok memnun, rahatsiz olduysan atla ucaktan:))

Dün Üsküdar'da sahilde bir kafeye girdik,masaya oturduk sanırım sadece biz türkçe konuşuyırduk.Kalktık.Ya onlar çoklar,ya biz azaldık anlamadım türkçeye ne oldu

Antalya uçağında Rusları görsen aynı tepkiyi verir miydin ? Ümit Özdağ'ın partisinde bir yer kaptın hadi bakalım...

Bu adam aslen Mardinli. Baba ve Anne tarafının etnik kimliği Kürt ve Arap. Şimdi kalkıp kendi etnik kimliğini unutup 'Herkes Arapça konuşuyor' diye sözüm ona gönderme yapıyor. Üstelik 'Hükümet Kadın' filmiyle etnik ayrımcılığın iğrençliğini anlatıp milyonları cukkaladı."

Sermiyan Midyat kimdir?

Anne ve babası Kürt olan Midyat, 2 Aralık 1974'te Ankara'da doğdu. 1998 yılında sınavla girdiği Nöbetçi Tiyatro'da (Ortaoyuncular) Ferhan Şensoy, Derya Baykal, Rasim Öztekin ve Tuncel Kurtiz'den tiyatro eğitimi alan Sermiyan Midyat, 1993 yılından 1996 yılına kadar Kadıköy Halk Eğitim Merkezi'nde akademik tiyatro eğitimi gördü. 1994 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Kimya Bölümünde üç yıl okuduktan sonra, ayrılarak İşletme Fakültesine geçiş yaptı. Kadıköy Halk Eğitim Merkezi'nde oyuncu ve yönetmen yardımcısı olarak görev yaptı. Daha sonra, Haluk Bilginer ve Zuhal Olcay gibi ustalarla çalıştı. 2 ayrı oyunda Oyun Atölyesi'nde oyuncu olarak yer aldı. Birçok dizi ve filmde görev alan Midyat, Emret Komutanım dizisinde Arıza Hamza rolüyle dikkatleri üzerine çekti. 2007 yılında kurduğu Oyunbozan adlı tiyatronun ilk oyunu 9 Ay Son Gün'ü yazıp yönetti. Ayrıca Mustafa Ceceli'nin seslendirdiği Limon Çiçekleri ve Özcan Deniz'in seslendirdiği Kalp Yarası şarkılarının sözleri Sermiyan Midyat'a aittir.