Selçuk Tepeli'den RTÜK Başkanına Olay Cevap! Selçuk Tepeli Kimdir?

FOX Ana Haber Sunucusu Selçuk Tepeli hakkında, tarafsızlık ilkesini ihlal ettiği gerekçesi ile RTÜK tarafından inceleme başlatılmıştı. RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin konuya ilişkin açıklama yapmıştı. Selçuk Tepeli'den Şahin'e cevap gecikmedi.

Selçuk Tepeli'den RTÜK Başkanına Olay Cevap! Selçuk Tepeli Kimdir?

Selçek Tepeli, hakkında başlatılan incelemeye ve muhalefet gibi davranıyor eleştirisine kayıtsız kalmadı. Tepeli Şahin'e ithafen: "Ben eleştirel gazetecelik yapıyorum."dedi.

20 Ocak 2022 tarihli canlı yayının sonunda Selçuk Tepeli, eleştirilere yanıt verdi: "“Bana muhalefet lideri gibi demişler, ben muhalefet lideri değilim ama o kadar uzun süre muhalefette kalsam iktidarı mutlaka alırdım kuşkunuz olmasın…”

İKİ KONUDA HAKSIZLIK EDİYOR

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin'in iki konuda haksızlık ettiğini söyleyen Tepeli: "Birincisi haber merkezine. İkincisi bana haksızlık sayılabilir. Çünkü bana ‘Adeta ana muhalefet lideri gibi’ demesi benim açımdan iki nedenle imkansızdır…” dedi. Tarafsızlık ilkesine her zaman bağlı kaldığını söyleyen Tepeli, parti ayrımı yapmadan eleştiride bulunduğunu da söyledi.

RTÜK BAŞKANI NE DEMİŞTİ?

Ebubekir Şahin, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Tarafsızlık, medya kuruluşlarının haber bültenlerinde basın etiğinin gereğidir. FOX Ana Haber sunucusunun adeta muhalefet lideri gibi davranması kabul edilemez. 6112 sayılı Yasa bunu emreder. İlgili sunucunun kamuoyunu yanlış yönlendirme çabaları hakkında inceleme başlatılmıştır” demişti.

Haber

SELÇUK TEPELİ KİMDİR?

"Selçuk Tepeli, 1974 yılında İstanbul ilinin Silivri ilçesinde doğdu. Marmara Üniversitesi Fransızca Kamu Yönetimi Bölümü'nden mezun oldu. Yüksek lisansını da IEP Rennes’de Avrupa Birliği Avrupa’da Sınırlar ve Kamu Hareketleri üzerine yaptı.

Medya sektöründe Aktüel ve Newsweek Türkiye dergilerinin yayın yönetmenliğini yaptı. Daha sonra Habertürk TV'de genel yayın yönetmenliği yaptı ayrıca Ceyda Karan'la Eksen adlı programı sundu ve Gün Başlıyor adlı programı da sundu.

2020 yılında ise FOX Ana Haber sunucusu Fatih Portakal'ın görevinden ayrılması üzerine yeni sunucu aranmaya başlarken yerine Selçuk Tepeli'nin geldiği duyuruldu ve Habertürk TV'deki görevinden ayrıldı.

7 Eylül 2020'de Selçuk Tepeli ile FOX Ana Haber programını sunmaya başladı. Ana haberin içinde de kendine ayrılmış Selçuk Tepeli ile Bir Dakika adlı bölümü sunuyor. Hala FOX Ana Haber sunucusu olarak çalışıyor.