Şefler ekler istedi, onlar ne getirdi! Masterchef Türkiye'de ekler krizi!

Türkiye'nin en çok izlenen yarışma programlarından olan MasterChef'te dün akşam yaşanan ekler krizi gündeme bomba gibi düştü. Yarışmacıların hazırladığı ekler tabakları dikkat çekti. Detaylar haberin devamında...

Şefler ekler istedi, onlar ne getirdi! Masterchef Türkiye'de ekler krizi!

Masterchef 2022'de 2. tura geçebilmek için yarışan yarışmacılar dün akşama damga vurdu! Bu sezon neredeyse her yarışmacısı ile sosyal medyada gündemin en üst sıralarında yer alan Masterchef Türkiye'de dün akşam yaşanan ekler krizi yine gündeme bomba gibi düştü.

Masterchef Türkiye'de bu sezon performans sergileyen yarışmacıların her biri gündeme gelmeye devam ederken dün yarışmanın ikinci eleme turunda Somer, Mehmet ve Danilo şef yarışmacılara çeşitli görevler verdi.

Şefler ekler istedi, onlar ne getirdi! Masterchef Türkiye'de ekler krizi! - Resim : 1

Masterchef 2022 Ekler Krizi!

Yarışmacıların bir üst tura çıkmak için mutfaktaki yeteneklerini sergiledikleri ikinci eleme turunda dün akşam yapılan yemek ve tatlılar çok konuşuldu. Özellikle şeflerin yarışmacılardan istediği ekler gündeme bomba gibi düştü.

Mehmet Şef, Somer Şef ve Danilo Şef yarışmacılardan istedikleri yemekleri iyi bir şekilde yapıp servis etmelerini istemeye devam ederken dün akşam yarışmanın çok konuşulan yarışmacılarından olan Özgül, Zelal ve Ahsen'den ekler yapmalarını istediler.

Ahsen'den Muhallebili Ekler!

Bu üç yarışmacının yaptığı ekler tatlıları çok konuşuldu. Ekler yapan yarışmacılar tatlılarını şeflerin beğenisine sundu. Tatlısını ilk olarak şeflerin beğenisine sunan yarışmacı Ahsen oldu. Masterchef 2022'nin çok konuşulmuş olan yarışmacılarından Ahsen tabağını ilk olarak Mehmet şefe tattırdı. Yaptığı eklerin görüntüsü dikkat çeken Ahsen'in tatlısı üç şef tarafından da tadıldı ve beğenilmedi.

Özgül'ün Bir Garip Sunumu

Daha sonra ise sahne Özgül'ün oldu. Özgül'ün tabağında uyguladığı sunum şefleri muallakta bıraktı. Şeflerin sunuma karşı yorumları hem olumlu hem de olumsuz oldu. Eklerin tadına bakan Mehmet şef yorumsuz bir şekilde yerine döndü. Özgül'ün tatlısı üç şef tarafından da yorumsuz bir şekilde geri çevrildi.

Zelal'in Komik Tabağı!

Zelal ise tabağı ile izleyenleri hayrete düşürdü. Zelal'in tabağını gören Mehmet Şef, "Ya biz böyle komik bir şeye yorum yapamayız kusura bakma." ifadelerini kullandı. Zelal'in ekler tarifini bilmiyor olması izleyenler tarafından büyük eleştiri alırken, tabak yorumsuz bir şekilde geri çevrildi.

Yarışmanın son kısmında ise ilk olarak Zelal yarışmadan elendi. Zelal önlüğünü bırakarak mutfaktan ayrıldı. Sonrasında Özgül ve Ahsen şeflerin karşısına çıktı ve Somer Şef iki ismin de yarışmanın ilerleyen kısımlarında olmayacağını duyurdu.

Üç isim de dün akşam yarışmadan elendi ve bu bölüm çok konuşuldu.