Sedat Peker'in hedef gösterdiği, Medya ve İnşaat devi Hasan Yeşildağ kimdir?

Sedat Peker'in düşünce, fikir ve söylemleri adı altında sosyal medya platformunda 'Deli Çavuş' isimli hesapta yeni paylaşımlar geldi. Demirören, Bukey Aydın, Hasan Yeşildağ, Nedim Şener ve niceleri hepsini birer birer yapmış oldukları işlemlerle ilgili detaylarına kadar uzun uzun cümlelerle vatandaşlara paylaşımlarda bulundu.

Sedat Peker'in hedef gösterdiği, Medya ve İnşaat devi Hasan Yeşildağ kimdir?

Sedat Peker'in hesabı olduğu iddia edilen sosyal medya platformunda 'Deli Çavuş' isimli hesaptan dün akşam saatlerinde yeni paylaşımlar geldi. Açıklanan ifadelerde birden fazla kişinin geçmişten günümüze yaptıklarını kanıt ve delillerle açıkladı. Sedat Peker'in bu sefer hedef aldığı kişiler, Yıldırım Demirören, Bukey Aydın, Hasan Yeşildağ, Nedim Şener ve niceleri bu isimlerin ışığında gelişen olay silsilesinin devamı geleceği ve yarasına dokunulduğunda elinde var olan ses kayıtları, video ve fotoğrafların tekrar geçtiğimiz günlerde AK Parti İzmir milletvekili adayında olduğu gibi daha birçok kişininde bu şekilde görüntüleri ve ses kayıtları olduğunu dile getirdi.

Hasan Yeşildağ Kimdir?

Sedat Peker'in kendi sözleriyle paylaşım yaptığı 'Deli Çavuş' isimli hesaptan, Hasan Yeşildağ hakkında bir takım açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın şiir okuduğu gerekçesiyle cezaevine girdiği yıllarda kendisine hapis hayatında yakın korumalık görevi üstlenmesi amacıyla gönüllü olarak suç işleyerek Erdoğan'ın yanında ceza süresini bitirene kadar bulunduğunu belirtti. Amaç Erdoğan'a hapis sürecinde bulunmuş olduğu süre zarfında etrafındaki insanlar tarafından kendisine zarar verilmemesi amacıyla Hasan Yeşildağ görevlendirildi. Böylelikle Erdoğan fiziksel ve sözlü şiddete karşı korunacak karşı atak saldırısında bulunulduğunda Hasan Yeşildağ devreye girecekti. Bütün amaç bu yönde ilerledi. Aradan geçen zaman içerisinde Erdoğan'ın yükümlü olduğu hapis cezası bitince, içeride bağlantılı olduğu Yeşildağ'da işlediği suç türüne göre mahkeme tarafından almış olduğu ceza biterek dışarı çıktı. Böylelikle Erdoğan-Yeşildağ ilişkisi farklı boyut kazanarak işler yürümeye başladı.

'Deli Çavuş' adlı hesapta Hasan Yeşildağ ile ilgili açıklamada, ''Sözde gazetecilerin kim olduğunu az da olsa bilin diye bunları yazdım. Ben size Hasan Yeşildağ’ı yazdığım da, hepiniz kafalarınızın üstüne dikileceksiniz. Ayaklarınız havada, kafalarınız yerde olacak. Olmaz arkadaş diyeceksiniz. Ben size delilleri ile anlatacam. Toplum olarak ben dahil herkesi delirtecem ancak sözüm olsun sizi tedavi edecem. Halen daha bana madem sen bunları biliyordun, daha önce niye anlatmadın diyenlere de, “Lannn Bırakkk”diyecem. Çünkü, bu arkadaşlar kafa taslarının içinde beyin yerine delikli gri sünger taşıyorlar.'' ifadelerini kullandı.