Sedat Peker'in bahsettiği Cahit Çetin kimdir, neden öldü?

Sedat Peker'in tweet attığı ve gündeme getirdiği Cahit Çetin kimdir, neden öldü, ne zaman öldü araştırılmaya başlandı. İşte tüm detaylar..

Sedat Peker'in bahsettiği Cahit Çetin kimdir, neden öldü?

Sedat Peker'in tweet attığı ve gündeme getirdiği Cahit Çetin kimdir, neden öldü, ne zaman öldü araştırılmaya başlandı. İşte tüm detaylar..

Cahit Çetin'in öldürülmesinin ardından Sedat Peker ile görüntüleri gündeme gelirken kişinin vücudunda da "SP" dövmesi çıkmıştı. Bu dövme Sedat Peker'i andırırken baş harflerinin yazılı olması ise gündeme gelmişti.

SEDAT PEKER'DEN CAHİT ÇETİN AÇIKLAMASI

"Kıymetli büyüğüm @ugurdundarsozcu abi, beni yani suçluyu övmek için sizi mahkemeye çağırdıklarında, lütfen şunu söyleyin; Sedat Peker hakkında bir tanesi Bursa'da, bir tanesi de İstanbul'da 2 tane davar var. Ancak her 2 dosyada da bir tane tutuklu sanık yok. Hem teknik olarak hem de kanunen övdüğümü iddia ettiğiniz kişi yani Sedat Peker, nasıl suçlu olabilir? süslü sülü'nün şikayeti Beykoz adliyesinde açılan davada sayın mahkeme hakiminin bir gram adalet duygusu varsa, sizi bu savunma ile ilk celsede beraat ettirir. Uğur abi, lütfen kendini üzme. 40 yaşından küçük kardeşlerim, yarın size benim suçlu olduğumu ancak suç örgütü lideri olmadığımı, kendisine dostluk yapan Milangazın sahibi kandırarak, orayı ele geçiren sonrasında askerlimizin kuruluşu olan OYAK'ı soyan Rumlar'ın ve Yahudilerin mallarına çökerek, haksız bir şekilde zengin olan, Ziraat Bankası'ndan çiftçimizin parası olan 750 milyon dolar kredi ile bir çok basın kuruluşunu satın alan, haram zadeleri yani pammıkören ailesini anlatacağım. Bu haramzadelere hizmet eden, kendilerine gazeteci diyen aslında kemikli köpen olan kalemleri ile patronlarına tetikçilik yapan gazetecileri anlatacağım. Yani namusları aldıkları maaş kadar olanları anlatacağım. Ben suçluyum, Türk gençliğine örnek değilim. Ancak bunlar gibi kemiklik köpek değilim. Namuslu bir suçluyum. Namusunuz yok yok lan sizin... Bazıları Rahmetli Çahit Çetin'in öldürülmesi ile ilgili tutuklu olan 6 kişi vardır diyeceklerdir. Sayın mahkeme, bu cinayetin bizim yargılandığımız dosya ile yani benle bir ilgisi olmadığına karar verip, bu dosyayı ayırmış ona ayrı bir dosya açmıştır."

CAHİT ÇETİN NEDEN ÖLDÜ, OLAYI NE?

Çetin ile ilgili 2017 yılında Hürriyet gazetesinde yer alan bir haberde şöyle deniliyordu:

"Çekmeköy'de 31 Ağustos 2017'de Cahit Çetin'in öldürülmesiyle ilgili tutuklanan 4 kişinin ardından İstanbul merkezli Aydın, Yalova ve Düzce'de yeni operasyon düzenlendi.

Soruşturma kapsamında 13 kişi hakkında gözaltı kararı bulunduğu öğrenilirken aralarından avukat Ayhan S.'nin de yer aldığı 10 kişi gözaltına alındı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden, şüphelilerin suç örgütü lideri Sedat Peker ile bağlantılı olduğu belirtildi. Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramada 4 tabanca, 2 kılıç, 149 fişek, toplam değeri 915 bin lira 12 çek ele geçirildiği kaydedildi."