Savunma Sanayi Başkanlığı 2022 personel alımı ilanı yayınlandı: Uzman Yardımcıları alınacak!

2022 yılı itibari ile ilana çıkan kamu kurum ve kuruluşlarının arasına bir yenisi daha eklendi. Savunma Sanayii Başkanlığı 2022 personel alımı ilanını yayınladı. Başkanlığın resmi internet sitesi aracılığı ile yayınlanan ilanda, yeni dönemde görev yapmak üzere uzman yardımcılarının alınacağı duyuruldu. İşte 2022 Savunma Sanayii Başkanlığı personel alımı ilanına ilişkin ayrıntılar…

Savunma Sanayi Başkanlığı 2022 personel alımı ilanı yayınlandı: Uzman Yardımcıları alınacak!

Yeni dönem itibari ile eksik kadrolarını belirleyen kurumlar, teker teker ilana çıkmaya başladı. Bugün itibari ile yayınladığı, personel alımı ilanı ile ilan listesine katılan son kurum Savunma Sanayii Başkanlığı oldu. Başkanlık, yeni dönem itibari ile Uzman Yardımcısı kadrosunda istihdam etmek üzere personellerin alınacağını duyurdu.

10 Uzman Yardımcısı Alınacak!

Kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilerek, kariyerini devlet garantisi altına almak isteyen binlerce vatandaşı sevindirecek olan ilan haberi Savunma Sanayii Başkanlığı’ndan geldi. Başkanlık, yayınlamış olduğu personel alımı ilanında yeni dönem itibari ile başkanlık kadrosuna dahil edilecek olan uzman yardımcılarını aradığını ilan etti.

Savunma Sanayii Başkanlığı’nın yayınlamış olduğu personel alımı ilanına göre Uzman Yardımcısı kadrosunda istihdam edilmek üzere toplamda 10 kişilik personel istihdamı yapılacak.

Savunma Sanayii Başkanlığı 2022 Personel Alımı İlanı Başvuru Şartları

Savunma Sanayii Başkanlığı, 2022 personel alımı ilanına başvuru yapmak isteyen adayların sağlamaları gereken genel ve özel şartlar yayınlandı. Buna göre adaylar için belirlenmiş olan genel şartlar şu şekilde yayınlandı:
• Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
• 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde yer alan memuriyet şartlarını sağlıyor olmak
• En az lisans mezunu olmak
• 35 yaşını doldurmamış olmak
• YDS ya da denkliği bulunan diğer yabancı dil sınavlarından en az 80 puan almış olmak
• İlgili pozisyon için belirlenmiş olan KPSS puan türünden en az 85 puan almış olmak
• İlgili pozisyon için belirlenmiş olan görevin icra edilmesini engelleyecek bir sağlık sorununa sahip olmamak
• Askerlik ile ilişiği olmamak

Savunma Sanayii Başkanlığı Personel Alımı İlanı Başvuru Detayları

Başkanlığın 2022 yılı için ilan etmiş olduğu personel alımına başvuru yapmak isteyen adayların başvuruları, mart ayı içerisinde ilgili kurumun resmi internet sitesi aracılığı ile kabul edilecektir.

SONRAKİ HABER