Savcı Osman Yarbaş kimdir, uyuşturucu baronu mu? Osman Yarbaş tutuklandı mı?

Dün gündeme son dakika düşen gelişmelere göre Adana'dan Konya'ya uyuşturucu sevkiyatı yapıldığı sırada şebekeye yönelik Konya Narkotik Şube Müdürlüğü ekipleri operasyon gerçekleştirdi. Savcı Osman Yarbaş kimdir, uyuşturucu baronu mu? Osman Yarbaş tutuklandı mı?

Savcı Osman Yarbaş kimdir, uyuşturucu baronu mu? Osman Yarbaş tutuklandı mı?

Savcı Osman Yarbaş kimdir, uyuşturucu baronu mu? Osman Yarbaş tutuklandı mı? Dün gündeme son dakika düşen gelişmelere göre Adana'dan Konya'ya uyuşturucu sevkiyatı yapıldığı sırada şebekeye yönelik Konya Narkotik Şube Müdürlüğü ekipleri operasyon gerçekleştirdi. Yapılan operasyon sonrasında ise kuryenin telefonunda Cumhuriyet Savcısı Osman Yarbaş'a ulaşıldı. Osman Yarbaş'ın uyuşturucu sevkiyatları ile ilgili kuryelere talimatlar verdiği öğrenilirken gündem ise bu haberler ile çalkalandı. Savcı Osman Yarbaş kimdir, uyuşturucu baronu mu, tutuklandı mı soruları son saatlerde çok aratılmaya başlanırken detaylar ise Kamu Gündemi adresinde yer alıyor.

İddialara göre Adana merkezli eroin şebekesi liderliğini yapan Terör Suçları Savcısı Osman Yarbaş, polisleri kurye olarak kullandı. Sabah gazetesinin haberine göre kurye polisin telefonunda WhatsApp mesajlaşmaları inceleyen polislerin Adana Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosunda görevli Cumhuriyet Savcısı Osman Yarbaş'ın F.K'ya uyuşturucu sevkiyatı ile ilgili talimatlar verdiğini tespit etti.

Osman Yarbaş gözaltına alındı!

Gündeme düşen bomba iddialara göre Savcı Osman Yarbaş'ın Antalya'da evinde gözaltına alındığı iddia edildi. Adana Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan bu soruşturma kapsamında ise Antalya'da gözaltına alınan Osman Yarbaş'ın evinde arama yapılırken ifadesi alınması üzerine Adana'ya gönderildiği iddia edildi.

Hakimler ve Savcılar Kurulu'nca Osman Yarbaş hakkında uyuşturucu sevkiyatlarını yönetmesi nedeniyle kişisel suçtan, FETÖ borsası oluşturması nedeniyle ise görev suçundan iki ayrı inceleme başlatıldı. Yarbaş'ın bu kapsamda 11 Mayıs 2022'de görevden uzaklaştırıldığı öğrenildi.

Savcı Osman Yarbaş ihraç edildi mi?

Osman Yarbaş'ın gözaltına alınmasıyla HSK İkinci Dairesi, FETÖ borsası oluşturması nedeniyle görev suçu işleyen Osman Yarbaş'ın savunmasını istedi. Osman Yarbaş'ın 10 gün içinde savunma vermesinin ardından HSK İkinci Dairesi, baron savcının meslekten ihracını görüşecek.