Şans oyunları sitesi Nesine'ye Rekabet Kurumu'ndan soruşturma! Nesine'ye neden soruşturma açıldı?

Rekabet Kurumu Nesine'ye soruşturma başlattı! Peki Nesine'ye neden soruşturma başlatıldı? İşte detaylar...

Şans oyunları sitesi Nesine'ye Rekabet Kurumu'ndan soruşturma!

Geçtiğimiz günlerde Sahibinden'e dava açan Rekabet Kurumu bu defa da Nesine'ye dava açtı. Bu haberin ardından pek çok kişi davanın nedeni hakkında internet üzerinden araştırma yapmaya başladı. Kısa süre önce de Sahibinden' dava açan Rekabet Kurumu bu sıralar başlattığı soruşturmalar ile gündemden düşmedi. Peki Nesine neden davalık oldu? İşte detaylar..

NESİNE'YE NEDEN SORUŞTURMA AÇILDI?

D Elektronik Şans Oyunları ve Yayıncılık A.Ş. hakkında bugün Rekabet Kurumu soruşturma başlattı. Davanın açılma gerekçesi ise Rekabet Kurumu tarafından, "Rekabet Kurulu tarafından alınan soruşturma kararları, hakkında soruşturma açılan teşebbüs ya da teşebbüs birliklerine kararın tebliğ edilmesini takiben kamuoyunun bilgisine sunulur. Kamuoyunun Rekabet Kurulu kararları hakkında bilgilendirilmesi kapsamında yapılan bu açıklamalar, hakkında soruşturma açılan teşebbüslerin ya da teşebbüs birliklerinin 4054 sayılı Kanun’u ihlal ettikleri, Kanun kapsamında ceza yaptırımı ile karşı karşıya kaldıkları veya kalacakları şeklinde yorumlanamaz." şeklinde açıklandı.

İnternet sitesi üzerinden paylaşılan kararlarda Rekabet Kurumu Rekabetin Korunması Hakkında Kanun'un ihlal edildiğini ifade ederek,

"D Elektronik Şans Oyunları ve Yayıncılık A.Ş.’nin münhasırlık içeren dikey anlaşmaları ile 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun'u ihlal ettiği iddiasına yönelik yürütülen önaraştırma Rekabet Kurulunca karara bağlandı." dedi.

Bunun üzerine bu bilgiler ile soruşturma açıldığı konusunda Rekabet Kurumu tarafından Kamuoyu bilgilendirdi.