Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sözleşmeli Bilişim Personeli Alım İlanını Yayınladı!

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı sözleşmeli bilişim kadrolarında istihdam edilmek üzere 4 personel alacak…

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sözleşmeli Bilişim Personeli Alım İlanını Yayınladı!

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yayınlanan yeni sözleşmeli personel alım ilanına göre farklı kadrolarda personel alımı gerçekleştirilecek. İlgili kadrolar için başvuru yapacak adayların ilanda yer alan özel şartları sağlamaları ve bu şartlar doğrultusunda başvurularını iletmeleri gerekmektedir.

Yeni yıla az bir zaman kala personel alımlarını hızlandıran birçok resmi kurum tarafından farklı kadrolarda personel temini gerçekleştirilmeye devam ediyor. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yayınlanan son personel ilanında da farklı kadrolarda istihdam gerçekleştirilmesi sağlanacak. Gereken şartları taşıyan adayların Aralık ayı içinde başvurularını yapmaları gerekecek.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Hangi Kadrolarda Alım Yapacak?

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından sözleşmeli bilişim personeli kadrosunda toplamda 4 personel istihdam edecek. Başvuru yapılacak kadrolar:

  • Yazılım Geliştirme Uzmanı (JAVA)
  • Yazılım Geliştirme Uzmanı (.Net)
  • Sistem Uzmanı
  • Bilgi Güvenliği Uzmanı

İlanda yer alan kadrolara başvuru yapacak adayların her bir kadro için özel olarak belirlenmiş şartları sağlamaları gerekmektedir. Teknik kadrolarda yapılacak alımlar için ilgililerinin ilan metninde aranan şartları taşımaları gerekir. Söz konusu şartları taşıyan adaylar, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu kapsamında yer alan genel şartları da karşılamaları halinde başvurularını yapabilirler. Başvuru yapmak için şartları taşıyan adayların değerlendirme sürecinde de 2020 – 2021 KPSS sınavlarından birinden alınan puanın %70’i dikkate alınacaktır.

Başvuru Tarihleri Ne Zaman?

İlanda belirlenen şartları taşıyan adayların sözlü ve uygulamalı sınavlar için belirlenecek tarihler içinde başvurularını yapmaları gerekmektedir. Son başvuru tarihi 13 Aralık 2021 olarak belirlenen personel alım ilanı kapsamında ilgililerin gereken şartları taşımaları halinde belirlenen adresler üzerinden başvurularını yapmaları gerekecek.

Adayların başvurularını doğrudan dijital ortam üzerinden yapmaları gerekmektedir. Herhangi bir evrak teslimi gerekmeyecek. 29 Kasım – 13 Aralık 2021 tarihleri arasında yapılacak başvurular değerlendirmeye alınacaktır. Bu tarihler dışında başvuru yapacak adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. Başvuralar e – Devlet üzerinden Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kariyer Kapısı sistemi üzerinden ilgili adımlar takip edilerek yapılabilir. Aranan şartları karşılayan adayların başvuruları değerlendirmeye alınacaktır.

SONRAKİ HABER