Samsun Büyükşehir Belediyesi vekalet başkan Nihat Soğuk kimdir? Mustafa Demir görevden sağlık sorunları nedeniyle ayrıldı!

Karadeniz'den dün gelen kötü haber sonrasında Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'in sağlık sorunları sebebiyle görevi bıraktığı açıklandı. Samsun Büyükşehir Belediyesi vekalet başkan Nihat Soğuk kimdir? Mustafa Demir görevden sağlık sorunları nedeniyle ayrıldı!

Samsun Büyükşehir Belediyesi vekalet başkan Nihat Soğuk kimdir? Mustafa Demir görevden sağlık sorunları nedeniyle ayrıldı!

Samsun Büyükşehir Belediyesi vekalet başkan Nihat Soğuk kimdir? Mustafa Demir görevden sağlık sorunları nedeniyle ayrıldı! Karadeniz'den dün gelen kötü haber sonrasında Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'in sağlık sorunları sebebiyle görevi bıraktığı açıklandı. Mustafa Demir ayrılığını gerek siyasi makamlara gerek ise hemşerileri ile paylaştı. Gelen haberler sonrasında Mustafa Demir'in yerine kimin bakacağı büyük merak konusu olurken detaylar ise Kamu Gündemi adresinde yer alıyor.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir akciğer kanseri olduğunu öğrenmesinin ardından doktorundan gelen tavsiye ile birlikte başkanlık görevini bıraktı. Gündeme düşen bu gelişmeler sonrasında Mustafa Demir açıklamalarda bulunurak görevinden ayrıldığını ve görevini Meclis Üyesi olan Nihat Soğuk'A devrettiğini açıkladı.

Samsun yerel medyasında Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, görevi bırakacağı iddialarıyla çalkalanıyordu. Gündemde uzun süre kalan bu iddialar sonraısnda ise Mustafa Demir, tetkiklerini Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile paylaştı. Daha sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a bilgi veren Musta Demir, doktor tavsiyesiyle birlikte görevinden ayrıldı.

Göreve Nihat Soğuk geldi

MUSTAFA DEMİR'DEN AYRILIK AÇIKLAMASI!

Mustafa Demir özel kalem müdürü aracılığıyla açıklama yaptı. "Bir takım işlerim nedeniyle 20/07/222 tarihinden itibaren görevden ayrılıyorum. Görev dönüşüme kadar Belediye Başkanlığına Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Nihat Soğuk vekalet edecektir" diye ifade etti.

NİHAT SOĞUK KİMDİR?

20.05.1965 yılında doğdu. Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) listesinden Çınarlık Belediye Başkanı olarak görev yaptı.