Sahibinden'in sahibi Taner Aksoy kimdir? Sahibinden'e neden soruşturma açıldı?

Bugün Sahibinden'e soruşturma açıldığı açıklandıktan sonra, soruşturmanın nedeni ve sahibi Taner Aksoy merak konusu oldu. Peki Taner Aksoy kimdir? İşte detaylar...

Sahibinden'in sahibi Taner Aksoy kimdir? Sahibinden'e neden soruşturma açıldı?

Bugün Rekabet Kurumu tarafından Sahibinden'e soruşturma açıldığı öğrenildi. Bu haberin ardından pek çok vatandaş internetten Taner Aksoy'un kim olduğunu ve soruşturmanın neden açıldığı konusunda araştırma yapmaya başladı. Konu ile ilgili merak edilenler sürerken soruşturmanın nedeni öğrenildi. İşte detaylar...

SAHİBİNDEN'E NEDEN SORUŞTURMA AÇILDI?

Sahibinden'e bugün soruşturma açan Rekabet Kurumu'nun neden olarak aşırı fiyatları sunduğu öğrenildi. Çevrim içi platform hizmeti pazarlarında aşırı fiyat uygulayarak sahip olduğu hakim durumunu kötüye kullandığı iddiası üzerine soruşturma açıldığı öğrenildi. Dava ile ilgili soruşturmanın nedeni; "Sahibinden Bilgi Teknolojileri Paz. ve Tic. AŞ’nin emlak ve vasıta satış/kiralama hizmetlerine yönelik çevrim içi platform hizmeti pazarlarında sahip olduğu hâkim durumunu aşırı fiyat uygulamak suretiyle kötüye kullandığı iddiası ile 4054 sayılı Kanun’un 6. maddesini ihlal ettiği iddiası üzerine yürütülen önaraştırma Rekabet Kurulunca karara bağlandı. Önaraştırmada elde edilen bilgi, belge ve yapılan tespitleri 30.06.2022 tarihli toplantısında müzakere eden Rekabet Kurulu, bulguları ciddi ve yeterli bularak Sahibinden Bilgi Teknolojileri Paz. ve Tic. A.Ş. hakkında soruşturma açılmasına, 22-29/469-M sayı ile karar verdi” şu şekilde açıklandı.

Bu soruşturmanın açılması ile birlikte pek çok kişi Sahibinden'in sahibi Taner Aksoy merak konusu oldu. Peki Taner Aksoy kimdir?

TANER AKSOY KİMDİR?

Sahibinden'in sahibi olarak bilinen Taner Aksoy, aile şirketi olan Aksoy Grup Yönetim Kurulu Başkanı olarak turizm ve otelcilik alanında faaliyet göstermekteydi. 1992 yılında Florida Metropolitan University’den mezun olarak Türkiye'ye döndü. 1999 yılında ise bir internet sitesi girişim fikri adı altında Sahibinden'i kurarak şu an da faaliyette olan Türkiye'nin en büyük ilan sitesini kurdu.

Günlük olarak milyonlarca ziyaretcisi bulunan site bugün Rekabet Kurumu tarafından yüksek fiyatlar nedeniyle açılan dava ile gündem oldu. Davanın içeriğinin yanı sıra nasıl bir sonuç elde edileceği ise şimdiden merak ediliyor.