Sağlık Bakanlığı Mülakatsız 40 Bin Personel Alımı Başvurusu Başladı Mı? Başvuru Tarihleri Ne Zaman?

Sağlık Bakanlığı bünyesinde 30 bini sağlık çalışanı, 10 bini ise sürekli işçi olmak üzere 40 bin yeni personel alınacağı duyurulmuştu. İşte Sağlık Bakanlığı personel alımı şartları, başvuru tarihleri

Sağlık Bakanlığı Mülakatsız 40 Bin Personel Alımı Başvurusu Başladı Mı? Başvuru Tarihleri Ne Zaman?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından geçtiğimiz günlerde duyurulan personel alımına ilişkin detaylar ortaya çıktı. 30 bini sağlık çalışanı ve 10 bini sürekli işçi kadrolarında istihdam edilmek üzere toplamda 40 bin personel alımı yapılacağı belirtildi.

Mülakatsız sadece KPSS puanına göre yapılacak personel alımına ilişkin detaylar ise merak edilmeye başladı. Birçok farklı kadroda yapılacak atamalar için kadrolara göre farklı mesleki şartlar aranacak.

Sağlık Bakanlığı 40 Personel Hangi Kadrolarda Alınacak?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından geçtiğimiz günlerde Kabine toplantısı sonrasında verilen müjdenin ardından çok sayıda vatandaş Sağlık Bakanlığının başvuru kılavuzunun yayınlanmasını bekliyor. Birçok farklı branşta çok sayıda personel istihdamı gerçekleştirecek bakanlık aynı zamanda herhangi bir mülakat şartı olmadan başvuruları değerlendirecek. Toplamda 30 bin sağlık memuru kadrosunda ve 10 bini de sürekli işçi kadrolarında istihdam edilecek.

Hemşire, radyolag, anestezi teknikeri, sağlık memuru, acil tıp teknisyeni ve sürekli işçi başta olmak üzere daha birçok farklı branşın yer alması bekleniyor. Sağlık bakanlığı bünyesinde atamaları gerçekleştirilecek adayların KPSS ilgili puan türüne göre sıralamaları yapılarak mülakatsız bir şekilde atamalarının gerçekleştirileceği ifade ediliyor.

Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Başvuru Tarihleri Ne Zaman?

Sağlık Bakanlığı 40 bin personel alımına ilişkin başvuru tarihleri henüz belli olmadı. Başvuru kılavuzunun önümüzdeki günlerde ÖSYM tarafından yayınlanması beklenen personel alım ilanına göre adaylar KPSS puanları ile ilgili mesleki kadrolara başvuru yapabilecekler. Henüz başvuru tarihlerine ve şartlarına ilişkin detaylar belli olmadı. Ancak yakın zamanda bu detayların açıklanması bekleniyor. Kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilmek isteyen birçok kişi ise başvuru ilanının yayınlanmasını bekliyor.

ÖSYM tarafından Sağlık Bakanlığı 40 personel atamasına ilişkin KPSS puanı ile başvuru kılavuzunun yayınlanmasının ardından merak edilen detaylar aktarılacak. Başvuru şartları ve alım yapılacak kadro detaylarının belli olacağı kılavuzu ÖSYM Aday İşlemleri Sistemleri üzerinden şartları taşıyan tüm adayların erişim sağlayarak tercihlerini yapmaları mümkündür.