Ramazan'a Sayılı Günler Kala Bakan Yanık'tan Destek Müjdesi Geldi! 224 Milyon Lira...

Ramazan ayının başlamasına sayılı günler kala Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, ihtiyaç sahibi aileleri sevindirecek haberi açıkladı.

Ramazan'a Sayılı Günler Kala Bakan Yanık'tan Destek Müjdesi Geldi! 224 Milyon Lira...

Ramazan ayı tüm İslam alemi için 2 Nisan 2022 Cumartesi günü başlıyor. İlk sahur cumayı cumartesiye bağlayan gece yapılacak. Her şeye zam gelmesinin ardından vatandaş ramazan ayı için endişelenmeye başladı. Mükellef sofralar kurmak artık hayal oldu. Vatandaşın geçim endişesi sürerken Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, sevindiren bir açıklama yaptı.

İhtiyaç sahibi olan ailelerin Ramazan ayında temel gıda ihtiyaçlarını giderebilmesi için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına 224 milyon lira ek kaynak aktarıldı. Birlik ve beraberliğin daha önemli olduğu, yardımlaşmanın kaçınılmaz olduğu bu mübarek ayda ihtiyaç sahiplerinin yanında olacaklarını açıkladı. SYDV'lere aktarılan kaynakların hızlı bir şekilde ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacağı duyuruldu.

GIDA İHTİYAÇLARI KARŞILANACAK
Bakan Yanık, ülke genelinde bulunan tüm SYDV'ler aracılığıyla ihtiyaç sahibi olarak tespit edilen ailelerin gıda ihtiyaçları karşılanacak. Bakan Yanık: “Dini bayramlarımız öncesinde ihtiyaç sahibi hanelerin temel gıda gereksinimlerini karşılayabilmeleri için yardımda bulunuyoruz. Bu doğrultuda SYDV’lere yaklaşık 224 milyon TL ek kaynak aktardık.” açıklamasında bulundu.

HİÇBİR AYRIM GÖZETİLMİYOR

İhtiyaç sahiplerine Ramazan ayı öncesinde yapılacak destek ödemelerinin şeffaf ve nesnel olarak yapılacağını vurgulayan Derya Yanık, yardımlardan yararlanacak kişiler için gereken şartların kanun ile belirlendiğini, bu yardımlar yapılırken hiçbir ayrım gözetilmediğini söyleyerek: "Sosyal güvenceli birinin bulunmadığı haneler ile sosyal güvenceli olmakla birlikte, hane içindeki kişi başına düşen gelir, asgari ücret net tutarının 1/3’ünden az olan haneler sosyal yardımlarımızdan faydalanabiliyor” ifadelerini kullandı.

SONRAKİ HABER