PTT kredi veriyor mu? Şubelere gidenlere sunulan paketler

PTT ihtiyaç kredisi için başvuruda bulunacak olan şubelere gidecek vatandaşlar en fazla kaç TL kredi çekebilme hakkına sahipler?

PTT kredi veriyor mu? Şubelere gidenlere sunulan paketler

İhtiyaç kredisi kullanmak için PTT'nin sunduğu imkanları değerlendirmek isteyenler için güncel faiz oranları değişti. Bankalar aracılığıyla kredi veren kurum için ilan edilen son tablolar ve limitler sizinle.

PTT İHTİYAÇ KREDİSİ 26 - 30 TEMMUZ FAİZLERİ

Bilindiği üzere PTT ihtiyaç kredisi doğrudan kurum tarafından sağlanan kredi türü değil. PTT, Aktif Bank aracılığıyla ihtiyaç kredisi veriyor. Müşteriler bu krediden faydalandıklarında başvuruları PTT'ye yapıyor, krediyi PTT'den çekiyor ve ödemelerini PTT'ye ödüyorlar. Banka ile hiç muhattap olmuyorlar.

Bu kapsamda temmuz döneminde herkes için geçerli olan ihtiyaç kredisi paketinden faydalanmak isteyenler aşağıda bildirilen faiz oranlarından faydalanacaklar.

PTT Emekli Kredisi

Emekli maaşını PTT şubelerinden alanlar için ilan edilen "PTT Kolay Emekli Kredi" paketinde en düşük faiz oranı yüzde 2.69 olarak açıklandı. Bu oran müşteriden müşteriye değişmektedir.

PTT bu kredi için özellikleri "Kredi Tahsis Ücreti kullanılan kredi tutarının binde beşi kadardır. Kampanya kapsamında sunulan kredide alt limit 1.250 TL, üst limit 80.000 TL'dir Kredi işlemlerinden 80 yaşına kadar olan ve emekli maaşını PTT'den alan emekliler yararlanabilecektir." şeklinde açıkladı.

10 bin TL kredi çekecekler 36 ay vadeli ödeme planı oluşturduklarında aylık 483 TL ödeme yapacaklar.

Herkes için PTT Kredisi

Özel bir şart olmadan herkes için ilan edilen kredi türünde ise faiz oranları çok yüksek bantta bulunuyor. PTT'nin web sitesinden alınan bilgilerde bu kredi için "Acil nakit ihtiyacı olanlara Kefilsiz, Şartsız Aktif Bank'tan İhtiyaç Kredisi! Nakit ihtiyaçlarınız için, %4,19'dan başlayan faizlerle 36 ay vade ve 30.000 TL ye kadar size en yakın PTT iş yerlerine giderek bilgi ve belgelerinizi iletip kredi başvurusunda bulunabilirsiniz." denildi.

10.000 TL kredi için müşteriler 36 ay vadeli ödeme planında aylık 622 TL ödeme yapacaklar.