PTT emekli promosyon ödemeleri arttı mı? PTT ek ödeme tutarları ne kadar oldu? (Ağustos 2022)

Temmuz ayında artan emekli aylıkları ile birlikte kamu ve özel bankalar promosyon ödemelerinde artışa gitti. PTT emekli promosyon ödemeleri arttı mı? PTT ek ödeme tutarları ne kadar oldu? (Ağustos 2022)

PTT emekli promosyon ödemeleri arttı mı? PTT ek ödeme tutarları ne kadar oldu? (Ağustos 2022)

PTT emekli promosyon ödemeleri arttı mı? PTT ek ödeme tutarları ne kadar oldu? (Ağustos 2022) Temmuz ayında artan emekli aylıkları ile birlikte kamu ve özel bankalar promosyon ödemelerinde artışa gitti. PTT, maaşını PTT Bank üzerinden alan vatandaşlara ek ödemeler yapıyor. Her bankada olduğu gibi PTT Bank'da da aylıklarını 3 yıllığına bankaya taşıyan emekliler farklı tutarlarda ödemeler alıyor. Temmuz ayında gelen emekli maaşlarına düzenleme ile birlikte bankalar promosyon ödemelerinde artışa gitti.

Posta ve Telgraf Teşkilatı, genel müdürlük olarak hizmet veren, Türkiye'nin posta örgütüdür. 2013 yılı Mayıs ayında TBMM'de kabul edilen tasarı ile Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi haline gelmiştir.

PTT PROMOSYON ÖDEMELERİ ARTTI MI?

PTT Genel Müdürü Hakan Gülten, emeklilere yönelik çok sayıda kampanya düzenlediklerini ifade etti. SGK ve PTT'nin emekli maaş ödemelerine yönelik protokolü bulunduğunu açıklayan Hakan Gülten çarpıcı açıklamalarda bulunmuştu. İşte o açıklamalar..

“Evde maaş ödemesiyle emeklilere ayrıcalıklı bir hizmet sunuyoruz. Emeklilerimiz, promosyon ödemelerini ister evde ödeme hizmeti ile isterlerse Türkiye genelinde en yaygın iş yeri ağına sahip olan PTT'mizin 5 binin üzerindeki iş yerlerinden veya 4 bine yakın PTT ATM’si ile 14 bin kamu bankası ATM’sinden alabilecek” dedi.

“2020-2023 yıllarını kapsayan yeni dönem promosyon ödemesi kapsamında emekli aylığı 1500 TL’ye kadar olan emeklilerimize 500 TL, aylığı 1500 ve 2500 TL arasında olan emeklilerimize 625 TL, aylığı 2500 TL üstünde olanlara ise 750 TL tutarında promosyon ödemesi yapılacak” diye konuştu.

PTT EMEKLİ PROMOSYON ÖDEMELERİ NE KADAR?

PTT Bank güncel emekli promosyon ücretleri merak edilmişti. İlk gelen bilgilere göre ise PTT emekli promosyon tutarlarında herhangi bir artışa gidilmedi. Vatandaşlardan bu uygulama sonrasında çok fazla tepki gelirken çoğu kişi taahhütü bozdurarak uygulamadan çıkıyor.

PTT güncel emekli promosyon tutarları 500, 625 ve 750 TL olarak devam ediyor.