PTT Çok Sayıda Personel Alımı Yapacağını Duyurmuştu! 55 Bin Memur Alımı Ne Zaman Yapılacak?

Geçtiğimiz yıllarda PTT tarafından 55 bin personel alımı yapılacağı duyurusunun yapılmasının ardından alımların ne zaman olacağı merak edilmeye başladı. İşte PTT personel alım detayları…

PTT Çok Sayıda Personel Alımı Yapacağını Duyurmuştu! 55 Bin Memur Alımı Ne Zaman Yapılacak?

2023 yılına kadar PTT tarafından kurum bünyesinde 55 bin yeni personelin farklı kadrolarda istihdam edileceğinin duyurulmasının üstünden bir hayli zaman geçti. İlk 5 bin personelin alımının 2020 yılında yapılması öngörülürken Covid – 19 salgını nedeniyle alımların ertelendiği bilgisi paylaşıldı. Bu süreçte son 2 yılda herhangi bir alım yapmayan PTT, personel alımları kapsamında KPSS şartının da olmayacağını duyurmuştu.

Konuya ilişkin gelen yeni açıklamalar ise binlerce kişiyi yeniden umutlandırdı. PTT kadrolarında istihdam edilmek üzere 2022 yılında kurum tarafından çok sayıda yeni personel alımının yapılacağı düşünülüyor.

PTT Personel Alımı Hangi Kadrolara Yapılacak?

PTT bünyesinde istihdam edilmesi öngörülen 55 bin personelin Türkiye’nin farklı şehirlerinde ve farklı kadrolarda istihdam edileceği açıklandı. Gişe memuru, büro personeli, postacı, avukat ve mühendis başta olmak üzere birçok farklı kadro için alım yapılacak.

İlgili kanun ve yönetmeliklerde, başvuru yapılacak kadro için belirlenmiş özel şartlar da dahil olmak üzere adayların ilan metninde belirlenen şartlara haiz olması gerekmektedir. Önümüzdeki günlerde ilan metninin detaylarının yayımlanması beklenirken vatandaşların ise başvuru tarihleri hakkında merakı giderek artıyor. 55 bin personel istihdamı için önümüzdeki yılda çok sayıda personel alımının ilk ayağının tamamlanması bekleniyor.

PTT Personel Alımı Ne Zaman Yapılacak?

Geçtiğimiz yıllarda PTT tarafından duyurulan personel alım ilanına ilişkin vatandaşların ilgisi bir hayli yoğun. 55 bin memur alımı gerçekleştirileceğinin duyurulmasının ardından heyecanlanan binlerce kişi ilanın ne zaman yayınlanacağını merak etmeye başladı. 2023 yılına kadar hedeflerinin ilk etapta 5 bin ve sonraki dönemler için toplamda 5 bin kişi olmak üzere çok sayıda personelin farklı kadrolarda istihdam edileceği belirtilmişti.

PTT ise personel alımlarına ilişkin sessizliğini korumaya devam ediyor. PTT tarafından yapılacak çok sayıda personel alımına yönelik 2022 yılının ilk yarısında ilgili pozisyonların ve başvuru tarihlerinin açıklanması bekleniyor. İşsizliğin artış gösterdiği son dönemde ise birçok kişinin söz konusu ilanlara başvurması bekleniyor.