PTT 2022 memur alımı! Başvurular ne zaman, nasıl yapılacak? Resmi başvuru kanalı

PTT 2022 yılı memur alımı başvuruları ne zaman, nasıl yapılacak? Memur alım ilanlarına kimler başvuru yapabilecek? PTT'nin personel alımlarını merak edip başvuru yapmak isteyenler için son duyurular, resmi açıklamalar.

PTT 2022 memur alımı! Başvurular ne zaman, nasıl yapılacak? Resmi başvuru kanalı

2022 yılı PTT Memur Alım İlanı; on binlerce aday tarafından yakından takip ediliyor. Uzun süredir personel alım ilanına çıkmayan kurumun hangi kadrolardan, hangi şartlarda personel alımı yapacağı, başvuruların nasıl yapılacağı adaylar tarafından öğrenilmek isteniyor. Kamugundemi.com olarak yazımızda PTT memur alım ilanlarına ilişkin detayları değerlendirdik. Kurumun muhtemel personel alım ilan tarihi, başvuru süreci, açık olması beklenen kadrolara dair detaylar haberimizde olacak.

PTT MEMUR ALIMI İLANI BAŞVURULARI PTT.GOV.TR SİTESİNDE

PTT bünyesinde çalışmak isteyecek, memur olma hayali kuran adaylar ilanlara dair tüm işlemleri PTT.gov.tr sitesinden takip edecekler. Kurum duyuruyu, başvuru işlemlerine ilişkin detayları bu site üzerinden adaylara ulaştıracak. PTT'de memur olmak isteyecekler için kurum öncelikle bir kılavuz hazırlayacak. Kılavuzda hangi kadrolarda personel alımları olacağı, başvuruların nasıl yapılacağı, ilana kimlerin başvuru yapabileceği ve son başvuru tarihi bilgileri açık bir şekilde ilan edilecek.

PTT personel alımı başvuruları ne zaman başlıyor?

Memur olmak isteyecekler için PTT'nin henüz resmi bir açıklaması bulunmuyor. Ancak Temmuz ve Ağustos döneminde bir duyuru gelmesi başvuruların ise sonbahar döneminde alınması bekleniyor. Bu bilgiler beklentileri kapsamakta olup tüm ayrıntılar PTT'nin kurumsal internet sayfası üzerinden takip edilecek.

Hangi personel alımı yapılacak?

PTT'nin en fazla memur alımı yapması beklenen kadrosu gişe personeli. Şube sayısını artıran PTT bu birimlerine çok sayıda personel istihdam edebilir. Bunun yanında genişleyen kargo ağı bünyesine postacı ve şoför alımı olması bekleniyor. Bunun dışında Uzman Personeller, Teknik Personeller, Hukuk alanında, Sağlık alanında ve İdari Yönetim Birimlerine personel alımları olabilir.