Prof. Dr. Özgür Demirtaş ülkelerin sorunlarını açıkladı! Çin, ABD, Avrupa, Ortadoğu..

Türk ekonomist ve akademisyen Sabancı Üniversitesi Finans Kürsü Başkanı Prof. Dr. Özgür Demirtaş twitter hesabından yaptığı açıklama ile ülkelerin problemlerini aktardı. Prof. Dr. Özgür Demirtaş ülkelerin sorunlarını açıkladı! Çin, ABD, Avrupa, Ortadoğu..

Prof. Dr. Özgür Demirtaş ülkelerin sorunlarını açıkladı! Çin, ABD, Avrupa, Ortadoğu..

Prof. Dr. Özgür Demirtaş ülkelerin sorunlarını açıkladı! Çin, ABD, Avrupa, Ortadoğu.. Türk ekonomist ve akademisyen Sabancı Üniversitesi Finans Kürsü Başkanı Prof. Dr. Özgür Demirtaş twitter hesabından yaptığı açıklama ile ülkelerin problemlerini aktardı. Sosyal medya hesabından vatandaşlara verdiği cevaplar ve öğretici bilgiler ile herkes tarafından sevilen Özgür Demirtaş bugün yaptığı açıklama ile birlikte ülkelerin sorunlarını açıkladı.

Takipçileri ile çoğu zaman yaptığı dünya ülkelerinin finansal problemleri ile ilgili konuşmalar sosyal medyanın gündemine otururken bugün bir takipçisi ile yaşadığı problem sonrasında ise çok değerli bilgiler paylaşıldı. Prof. Dr. Özgür Demirtaş, Twitter hesabından yaptığı paylaşım ile birlikte Çin, ABD, Avrupa ve Ortadoğu ülkelerinin sorunlarını açıkladı. İşte o paylaşım..

Özgür Demirtaş'dan ülkelerin sorunları paylaşımı!

Prof. Dr. Özgür Demirtaş ülkelerin sorunlarını açıkladı! Çin, ABD, Avrupa, Ortadoğu..

Resmi Twitter hesabından ülkelerin sorunlarını açıklayan Özgür Demirtaş şu ifadelere yer verdi.

"Ülkelerin bence sorunları:

  • ÇİN: emlak sektörü borçluluk, Otoriterlik, Bağımlı Kurumlar
  • ABD: Emperyalistlik, Karşılıksız Para Basımı, Dolar rejiminin Sallanması
  • AVRUPA: Yaşlanan Nüfus, Popülizm, Gizli Irkçılık
  • ORTADOĞU: Siyasal Dincilik, Gösteriş ve Laçkalık."

Çin'in daha önce de emlak sektöründe yaşayacağı krizi 2017 yılında attığı tweetlerle öngören Özgür Demirtaş otoriter rejim ve bağımlı kurumların olması sebebiyle Çin'in sorunlarını açıkladı. Amerika Birleşik Devletleri için emperyalistlik, karşılıksız para basımı ve dolar rejiminin sallanmasının büyük problem olduğunu dile getirdi. Avrupa ülkeleri için ise Özgür Demirtaş'ın sorun listesinde yaşlanan nüfus, popülizm ve gizli ırkçılığın yer aldığını söyledi. Orta doğu ülkelerinde ise en büyük problemin siyasal dincilik, gösteriş ve laçkalık olduğunu paylaştı.

Özgür Demirtaş'ın yaptığı bu öngörü ve paylaşım kısa süre içerisinde Türkiye gündemine otururken, rekor etkileşim almaya başladı.