Prof. Dr. Özgür Demirtaş meydan okumaya devam ediyor: 75 baz puan artış gelse güzel olur dedi, söylediği gibi de oldu!

Dün Amerikan Merkez Bankası Temmuz ayı faiz kararı için toplandı. Türkiye'nin en önemli ekonomistleri arasında yer alan Özgür Demirtaş saatler öncesinde 75 baz puan artış gelse güzel olur demişti, söylediği gibi de oldu. Prof. Dr. Özgür Demirtaş meydan okumaya devam ediyor: 75 baz puan artış gelse güzel olur dedi, söylediği gibi de oldu!

Prof. Dr. Özgür Demirtaş meydan okumaya devam ediyor: 75 baz puan artış gelse güzel olur dedi, söylediği gibi de oldu!

Prof. Dr. Özgür Demirtaş meydan okumaya devam ediyor: 75 baz puan artış gelse güzel olur dedi, söylediği gibi de oldu! Dün Amerikan Merkez Bankası Temmuz ayı faiz kararı için toplandı. Türkiye'nin en önemli ekonomistleri arasında yer alan Özgür Demirtaş saatler öncesinde 75 baz puan artış gelse güzel olur demişti, söylediği gibi de oldu. Gerek geçmişte ki öngörüleri ve paylaşımları gerek gündeme dair tahminleri sürekli olarak doğru çıkan Özgür Demirtaş meydan okuması devam ediyor.

26 Temmuz sabah saatlerinde yaptığı paylaşım ile Amerikan Merkez Bankası (FED) faiz arttırımı hakkında konuşan Prof. Dr. Özgür Demirtaş yaptığı açıklamalar ile gündeme yön vermeye devam ediyor. Öyle olacak ki Amerikan Merkez Bankası dün akşam saatlerinde Temmuz ayı faiz kararını açıkladı. Amerikan Merkez Bankası'nın yaptığı açıklamalar sonrası gözler yine Prof. Dr. Özgür Demirtaş'a çevrildi. İşte detaylar!

AMERİKAN MERKEZ BANKASI (FED) 75 BAZ PUAN ARTTIRDI

Para piyasalarında ki fiyatlamalarda Fed'in dün yüksek ihtimalle 75 baz puanlık ve yüzde 26 ihtimal ile birlikte ise 100 baz puanlık faiz artışı yapacağı düşünülüyordu. Prof. Dr. Özgür Demirtaş ise yaptığı açıklamalarda 75 baz puan artışın ne kadar güzel olacağını söylemişti. Haziran ayında 75 baz puan arttırıma giden FED, son 28 yılın en sert faiz artışını yapmıştı. Piyasalar, FED Temmuz ayı faiz kararını merakla beklerken dün yapılan açıklamalara göre ise Fed, politika faizini 75 baz puan artırarak yüzde 2,25-2,50 aralığına yükseltti.

Amerikan Merkez Bankası (FED) dün faiz kararı ile birlikte yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi. "Enflasyon, salgınla ilgili arz ve talep dengesizliklerini, yüksek gıda ve enerji fiyatlarını ve daha geniş fiyat baskılarını yansıtarak yüksek kalmaya devam ediyor."

ÖZGÜR DEMİRTAŞ YİNE BİLDİ!

FED faiz kararı öncesinde yaptığı açıklama ile birlikte 75 baz puana işaret eden Özgür Demirtaş kararın açıklanması sonrasında ise Türkiye'de en çok konuşulan isimler arasında yer almaya devam etti. İşte Prof. Dr. Özgür Demirtaş'ın o tweeti.

"Yarın Amerikan Merkez bankasından 75 baz puan artış gelse güzel olur. 100 baz puan artış gelse ÇOK daha güzel olur…"

Prof. Dr. Özgür Demirtaş meydan okumaya devam ediyor: 75 baz puan artış gelse güzel olur dedi, söylediği gibi de oldu!