POMEM 28. Dönem Başvuru Tarihleri Belli Oluyor! POMEM Başvurularında Son Durum!

Polis olmak isteyen çok sayıda kişi 28. Dönem POMEM başvurularını merakla bekliyor. İşte polis alımlarında son durum…

POMEM 28. Dönem Başvuru Tarihleri Belli Oluyor! POMEM Başvurularında Son Durum!

28. Dönem POMEM başvuruları için polis olmak isteyen binlerce aday sabırsızlıkla kesin tarihlerin açıklanmasını bekliyor. 28. Dönem POMEM alımlarına ilişkin detayların belli olmasının ardından adaylar eğitim sürecinin tamamlanmasıyla Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde göreve başlayacaklar.

Başvuruların alınmaya başlamasının ardından fiziki yeterlilik ve sözlü mülakat aşamalarından başarılı bir şekilde geçen adayların eğitim sürecini de başarılı bir şekilde tamamlamalarının ardından görevlerine başlamaları mümkündür. Bir önceki dönem için son başvuru tarihi 21 Aralık olarak belirlenmişti. Adaylar ise yeni başvuru tarihlerini merak ediyor.

28. Dönem POMEM Başvurusu Ne Zaman?

Yeni yıla az bir süre kala 28. Dönem POMEM alımlarına dair bilgiler henüz netleşmedi. Ancak 27. Dönem için geçen yıl başvurular aralık ayında başlamış ve adaylar 8 – 21 Aralık 2020 tarihleri arasında başvurularını Polis Akademisi ilgili başvuru ekranı üzerinden e – Devlet şifreleri ile yapmışlardı. Mülakat ve fiziki yeterlilik aşamalarından geçen adaylar ise eğitimlerine başladılar.

28. Dönem POMEM başvuru tarihlerinin netleşmesinin ardından adaylar ön başvurularını yine aynı sistem üzerinden yaparak spor ve mülakat aşamalarına çağrılacaklar. Ön başvuru koşullarını sağlamayan veya sağlık ya da mülakat aşamalarında sorun yaşayan adaylar yine kabul edilmeyecektir.

POMEM Başvuru Şartları Nelerdir?

28. Dönem POMEM alımlarına ilişkin henüz resmi bir açıklama olmadığı için adayların bir önceki döneme ilişkin şartları inceleyerek süreç hakkında fikir sahibi olması mümkündür. 27. Dönem için belirlenen başvuru şartları ise kısaca şu şekilde sıralanmıştı:

· Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlı olmak.

· Önlisans veya lisans mezunu olmak.

· KPSS taban puanı (lisans mezunları için 60 puan, önlisans mezunları için 65) ve üzerinde puan almış olmak.

· Kadınlarda 1,62 cm erkeklerde 1,67 cm’den boy şartlarını taşımak.

· Sağlık yönünden görevine engel bir sorun taşımamak.

· TCK ilgili maddelerinde belirlenen süreler geçmiş dahi olsa kendisinin veya eşinin belirlenen suçlardan hapis cezasına mahkum olmaması.

· Başvuru tarihi itibariyle herhangi bir siyasi parti ve partilerin yan kuruluşlarına üye olmadığına dair yazılı beyanda bulunmaları vb