Polis Sandığı'na Nasıl Üye Olunur? 2022 yılında POLSAN üye olan memur ne kadar ikramiye alacak?

Bugün İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yapılan açıklama ile birlikte POLSAN'a üye olacak polis memurlarının elde edeceği gelirler ve detaylar hakkında bilgi verildi. Peki Polis Sandığı'na Nasıl Üye Olunur? 2022 yılında POLSAN üye olan memur ne kadar ikramiye alacak?

Polis Sandığı'na Nasıl Üye Olunur? 2022 yılında POLSAN üye olan memur ne kadar ikramiye alacak?

Polis Sandığı'na Nasıl Üye Olunur? 2022 yılında POLSAN üye olan memur ne kadar ikramiye alacak? Bugün İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yapılan açıklama ile birlikte POLSAN'a üye olacak polis memurlarının elde edeceği gelirler ve detaylar hakkında bilgi verildi. Süleyman Soylu tarafından yapılan açıklama ile birlikte polis memurlarının POLSAN'a üye olarak emekliliklerine ve sandıklarına sahip çıkmaları gerektiğine vurgu yapılırken 30 sene içerisinde üye olan polislerin ciddi bir hasılat elde edeceği paylaşıldı. İşte detaylar!

Süleyman Soylu tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi.

Polis Sandığı'na Nasıl Üye Olunur? 2022 yılında POLSAN üye olan memur ne kadar ikramiye alacak?

"Kıymetli Polis arkadaşlarım; sizlere polislerin sahibi olduğu ve FETÖ Terör örgütü tarafından "ekonomik ömrü 2035 yılına kadar ulaşamayacak şekilde içi boşaltılan" Polis Sandığı'nın (POLSAN) son beş yılda, özverili bir yönetimle elde ettiği olağanüstü başarısını ve ekonomik ömrünün sonsuza ulaşmasının hikayesini anlatacağım.

Üye olmayan Polis kardeşlerimi de Polis Sandığı'na davet edeceğim.

Polis Sandığı'nın özvarlıkları son 5 yılda 1.4 milyar liradan 3.7 milyar liraya yükselerek, yaklaşık 3 kat artış gösterdi. Bugün ise öz varlıkları 5 milyar lirayı aşmıştır. FETÖ'nn kirli elini uzattığı dönemlerde iyi yönetilemediği ve istismar edildiği için sürekli düşen ortak sayısı, yaılan kanuni düzenlemenin ve olumlu sonuçlarında etkisiyle 45.000'lerden 109.000'e çıktı.

Kıymetli Polis arkadaşlarım; Polis Sandığı'nın sahibi olduğu Ankara Sigorta, öncesinde hiç bir yıl teknik kara ulaşamamıştı. 2018 yılında Ankara Sigorta'nın tamamına verilen satın alma teklifi, uzun vadeli 125 milyon liraydı. 2018 yılında teknik kara geçti ve 4 yılda, toplam satış teklifi kadar kar etti.

Son olarak şunu ifade etmek isterim: 2022 yılında sandığa üye olacak bir Polis arkadaşımız, enflasyondan arındırılmış bir şekilde 30 yıl sonunda 850.000 TL ile 1 milyon TL arası emekli ikramiyesi alacak.

Polis Sandığı'na üye olmayan Poli kardeşlerim; çalışma arkadaşlarım bilir, bu hikayenin başarılı olması için hepimiz çok büyük emek sarfettik, samimiyet ve dürüstlükle çalıştık, sonunda bu başarıyı elde ettik. Polsan artık güçlü, Polsan artık gelecek vadediyor. Bu gelecekten mahrum olmayın. Sandığınıza ve emekliliğinize sahip çıkın."