Polis Akademisi duyurdu: Kadın erkek 1000 amir öğrenci alımı yapılacak!

Polis Akademisi yeni yayımladığı ilanı ile 1000 kişilik kadro oluşturduğunu açıkladı. Polis akademisi tarafından yayımlanan ilanın detayları Kamu Gündemi'nde...

Polis Akademisi duyurdu: Kadın erkek 1000 amir öğrenci alımı yapılacak!

Son dönemlerde kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilmek üzere gerçekleştirilen personel ve memur alımlarına bir yeni daha eklendi. Çok sayıda vatandaşın uzun süredir sıklıkla araştırdığı kamu personel, sözleşmeli personel ve memur alımları ile ilgili yeni gelişmeler de takip ediliyor. Bugün yaşanan gelişme ise polis olarak görev yapmak isteyen kişiler için müjde niteliğinde geldi.

Yayımlanan ilan öğrenci alımı üzerine olsa da vatandaşların ilerleyen süreçte amir olmasına olanak sağlayacak olan bu alım ilanı ile ilgili detaylar ise haberin devamında, Kamu Gündemi'nde...

Polis Akademisi yeni alım ilanını yayımladı. Polis Akademisi tarafından yayımlanan ilanda amir olmak üzere eğitim için 1000 kişilik öğrenci kadrosu oluşturulduğu açıklandı. Polis Akademisi'nin yeni yayımladığı alım ilanı kapsamında 1000 kişilik kadronun şartları da duyuruldu.

PA tarafından bugün yayımlanan yeni ilan ile 1000 kişilik öğrenci alım ilanı duyuruldu. 27 Temmuz tarihli yeni ilanın duyurusunda yer alan ifadeler ise dikkat çekecek türden. Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yayımlanan bu yeni ilanda amir yetiştirmek için alım gerçekleştirileceği ve bu alımlar için gerçekleştirilecek olan sınavların giriş belgelerinin yayımlandığını da bildirdi.

Peki; Polis Akademisi öğrenci alımı başvuru tarihleri ne zaman, nasıl yapılır, kimler yapabilir, kontenjanlar nasıl? Tüm bu soruların cevabı haberin devamında...

Polis Akademisi Öğrenci Alımı Kontenjan Bilgisi

Polis Akademisi Teşkilatı'na amir yetiştirmek amacıyla gerçekleştirilen öğrenci alımları bugün duyuruldu.

Polis Amirleri Eğitimi Merkezi Giriş ve Eğitim-Öğretim Yönetmeliği gereklilikleri kapsamında gerçekleştirilecek olan öğrenci alımlarına lisans mezunu polis memurları başvuru yapabilecek.

İlk Derece Amirlik Eğitimi için Polis Akademisi Başkanlığı Polis Amirleri Eğitimi Merkezi Müdürlüğü'ne yapılacak olan alımlar için toplamda 1000 kişilik kontenjan bulunuyor. Bu 1000 kişilik kontenjan ise kadın ve erkek olmak üzere ikiye ayrılıyor. 1000 kişilik kontenjanın 925 kişilik kısmı erkek adaylar, 25 kişilik kısmı ise kadın adaylar için ayrılıyor.

Polis Akademisi duyurdu: Kadın erkek 1000 amir öğrenci alımı yapılacak!

Sınav Tarihleri Belli Oldu

Polis Akademisi için gerçekleştirilecek olan alımlarda iki sınavlı öğrenci alım sistemi uygulanacak. Bu sınavlardan ilki 28 Temmuz ila 5 Ağustos 2022 tarihleri arasında, ikincisi ise 29 Temmuz ila 6 Ağustos 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. İşte o tarihler;

  • Fiziki Yeterlilik Sınavı: 28 Temmuz-05 Ağustos 2022
  • Mülakat/ Sözlü Sınavları: 29 Temmuz-06 Ağustos 2022

Sınav Giriş Belgeleri Nereden Alınır?

İlgili öğrenci alımı için sınavlara girecek olan adaylar sınav giriş belgelerini e- Devlet kapısı üzerinden alabiliyorlar.

Polis Akademisi Başkanlığı Gölbaşı Yerleşkesi'nde gerçekleştirilecek olan sınavlarda adayların belgelerini hazır bulundurması gerekiyor.