Polis Akademisi 2022 yılı Bekçi alımı A ve B grubu yazılı sınav soru ve cevaplarını açıkladı

2022/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği için düzenlenen yazılı sınava katılan adaylar için Polis Akademisi Başkanlığı soruları ve cevapları açıkladı.

Polis Akademisi 2022 yılı Bekçi alımı A ve B grubu yazılı sınav soru ve cevaplarını açıkladı

Polis Akademisi Başkanlığı bekçi alımı için yazılı sınava katılan adaylar için soru cevapları açıkladı. Sınava katılan adaylar soruları ve cevapları kurumun web sitesi üzerinden inceleyebilecekler.

BEKÇİLİK YAZILI SINAV SORULARI AÇIKLANDI

Kurum resmi sitesinden yayımladığı duyurusunda; 2022/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Yazılı Sınavının soru ve cevapları açıklandığını bildirdi.

Yapılan açıklamada bekçi olmak isteyen adayların 17 Temmuz 2022 tarihinde yapılan 2022/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Yazılı Sınavına katıldıkları vurgulandı.

Söz konusu sınav için kontrol gerçekleştirecek adaylar Polis Akademisi Başkanlığı'nın web sitesinden kılavuzlara ulaşacaklar. Soru ve cevaplara kamugundemi.com olarak aşağıda verdiğimiz bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

İtiraz İşlemleri

Sorular ile ilgili itiraz yapacaklar için "Milli Eğitim Bakanlığının resmi internet sitesi http://www.meb.gov.tr ya da http://odsgm.meb.gov.tr adresinde yayımlanan sınav sorularına ve uygulamasına ilişkin itiraz dilekçelerini 26 Temmuz 2022 tarihi saat 17.00’a kadar şahsen veya faks (0 312 462 85 33) ile POLİS AKADEMİSİ BAŞKANLIĞINA ulaştıracaklardır." bilgisi verildi.

Sınav itirazlarının nasıl yapılacağı hakkında ise "İtirazlara ilişkin değerlendirme sonuçları adaylara dilekçelerinde belirtecekleri irtibat numaraları ile bildirilecektir. Süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar ile adayın T. C. kimlik numarası, adı, soyadı, imzası, iletişim bilgileri olmayan dilekçe ile yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır. Başvurusu ya da sınavı geçersiz sayılan, sınava girmeyen, sınava alınmayan ya da sınavdan çıkarılan adayların bu konuyla ilgili itiraz başvuruları dikkate alınmaz." uyarısı yapıldı.

Polis Akademisi Başkanlığı sınav sonuçlarının 05 Ağustos 2022 tarihinde açıklanacağını vurguladı. Sonuçların açıklanmasının ardından sınav sonuçlarına yapılacak itirazların 09 Ağustos 2022 tarihi saat 17.00’a kadar aynı usullerle yapılacağı da açıklandı.

Sınav soru cevaplarını görüntülemek için TIKLAYIN