Piyasalar uzmanı Selçuk Geçer'den dolar yorumu: 30 TL'de durursa şanslıyız

Döviz kurunda hareketlilik devam ediyor. Dolar kurunda yaşanan artışlara para piyasaları uzmanı Selçuk Geçer'den yorum geldi. Piyasalar uzmanı Geçer, doların 30 TL olacağını ve yıl sonunda 30 dolarda durmasının zor olduğunu belirtti. Detaylar haberin devamında...

Piyasalar uzmanı Selçuk Geçer'den dolar yorumu: 30 TL'de durursa şanslıyız

Piyasa Uzmanı Selçuk Geçer dolar ve altın ile ilgili yorumlarda bulundu. Geçer'in yorumlarına göre dolar 30 TL, altın ise rekor seviyelere ulaşacak. Sosyal medya platformlarını aktif bir şekilde kullanan ve YouTube hesabından düzenli olarak paylaşımlar yapan Selçuk Geçer'den dolar ve altın yorumu geldi. Geçer, yayınladığı yeni videosunda dolar ve altın ile ilgili fiyat tahminlerinde bulundu.

DOLAR 30'DA DURURSA ŞANSLIYIZ

YouTube kanalında yayınladığı videolar ile halkı yatırım araçları, döviz/TL endeksi gibi kritik ekonomik konularda uyaran Selçuk Geçer'in yeni videosu olay oldu. Geçer, yayınladığı videoda doların 30 TL olacağını ve yıl sonunda 30 seviyelerinin üstünde olacağını belirtti. Bunun yanı sıra altın fiyatları ile ilgili ön görülerini de belirten Selçuk Geçer "Son iki üç yıldır pek sakin geçmiyor ama yine de sonbahara göre sakin sayılır. Kış ayları sert geçer, kur hareketleri açısından bakıldığında da sertleşmeye başlar. Ben sadece enflasyonun etkisinin kura uygulanmasıyla 30 liranın kıyısına geleceğimizi hatta geçebileceğimizi düşünüyorum dolar kurunda. Parite etkisi daha şiddetli olursa bu biraz daha yukarı olabilir." ifadelerini kullandı.

DOLAR 5 KAT ARTABİLİR

Hükümetin para politikasının yanlış olduğunu ve bu politikayı uygulaması durumunda Dolar/ TL kurunda büyük artışlar gözlenebileceğini belirten Geçer, 1994 tarihini hatırlatarak büyük ekonomik krizler yaşanabileceğini belirtti. Geçer Dolar/ TL kurunda bu bağlamda bir kırılma yaşanabileceğini ve kırılma sonrasında dolar kurunun 60 ila 70 TL arasından işlem görebileceği ifade etti. "Para politikaları ile yönetilmeyeceğini hala anlamış değiller. Sadece algı ve sözle yönetilemez." ifadelerini kullanan Geçer bu durumu ummadığını da belirtti.

DOLAR GERÇEKTE 30- 35 TL

Dolar ile enflasyon oranının şu anda aynı olmadığını belirten Selçuk Geçer, Dolar kurunun şu anda 30 ila 35 TL arasında olduğunu belirtti. FED faiz kararlarını da değerlendiren Geçer, koşulların bu şekilde devam etmesi durumunda altında rekor seviyelerin görülebileceğini belirtti.

Haberde yer alan rakamlar, detaylar ve öngörüler uzman görüşü olup, Kamu Gündemi ya da yazar ile hiçbir alakası yoktur. Metinde yer alanlar yatırım tavsiyesi değildir...