Petrolde Yaşanan Düşüşün Ardından Benzine İndirim Geliyor

Akaryakıt fiyatlarına gelen son zamların ardından benzin ve motorinin litre fiyatı 30 liraya çıkmıştı. Sektör kaynaklarından edinilen bilgilere göre benzine indirim geliyor. Benzinin litresi kaç TL olacak?

Petrolde Yaşanan Düşüşün Ardından Benzine İndirim Geliyor

Dolar ve brent petroldeki artışın etkisiyle akaryakıt fiyatlarına peş peşe zam geldi. Motorin ve benzinin litre fiyatı zamların ardından 30 liraya çıktı. Brent petrol fiyatları dün 110 dolara düşünce akaryakıtta da indirim beklentisi oluştu. Sektör kaynaklarından alınan bilgilere göre benzine indirim gelmesi bekleniyor.

BENZİNE İNDİRİM GELİYOR

Sektör kaynakları benzine çarşambayı perşembeye bağlayan geceden itibaren geçerli olmak üzere 60-70 kuruş aralığında indirim gelmesinin beklendiği bilgisini verdi.

AZE Haber Ajansının haberine göre, benzinin litresinin 27 lira 66 kuruş olduğu belirtildi ve , “Benzinde indirim bekliyoruz. Ancak, akaryakıt fiyatlarını oluşturan bileşenler her an değişebiliyor. İndirimin olması için dolar kurunun ve uluslar arası piyasalarda ürün fiyatının yükselmemesi gerekiyor. Ürün fiyatlarında önceki gün olduğu gibi düşüş devam ederse çarşamba gecesi 60-70 kuruş indirim gündeme gelecek” açıklaması

Petrolde Yaşanan Düşüşün Ardından Benzine İndirim Geliyor yapıldı.

BENZİNİN LİTRESİ KAÇ TL OLACAK?

Benzine 14 Haziran 2022'de 97 kuruşluk bir indirim gelmişti. Beklenen indirimin de yapılması durumunda benzinde üst üste indirim yapılmış olacak. İndirimin ardından benzin ortalama olarak İstanbul'da 26,85 TL’ye, Ankara'da 26,95 TL'ye, İzmir'de 26,95 TL'ye düşecek.

SONRAKİ HABER