Pet shopların Kasaplar Odası'na bağlanmasına ilişkin açıklama geldi: 'Yanlış anlaşılma'

Bugün yapılan açıklama ile birlikte pet shopların Kasaplar Odası'na bağlandığı öğrenildi. Bu haberin ardından ise pek çok kişi konu ile ilgili araştırma yapmaya başladı. Konu ile ilgili merak edilenler artarken açıklama geldi!

Pet shopların Kasaplar Odası'na bağlanmasına ilişkin açıklama geldi: 'Yanlış  anlaşılma'

Bu sabah pet shopların Kasaplar Odası'na bağlanıldığına ilişkin açıklama geldi. Bu açıklama ile birlikte pek çok vatandaşın aklında soru işaretleri meydana geldi. Kısa süre önce de alınan bir karar ile birlikte de pet shoplarda hayvan satışı yasaklanmıştı.

PET SHOPLAR KASAPLAR ODASI'NA BAĞLANDI!

Yasaklanmasının ardından ise bugün gelen bir haber ile pet shopların Kasaplar Odası'na birleştiridiği öğrenildi. Bu haber her ne kadar vatandaşlar tarafından merak konusu olsa da bir yandan da pet shoplarda hayvan satışını da desteklediğini açıkladı.

İnternet üzerinden denetimsiz şekilde yapılan satışların önüne geçilemediğini açıklayan Yardımcı, bunun yanı sıra pet shoplarda denetim olduğunu bu nedenle de satışların daha güvenilir olduğunu şu sözler ile ifade etti; “Yeni sistemde petshoplar Kasaplar Odası’na bağlandı. Yeni işletme açacak olanlar artık bize başvuru yapacak. Eski açanlar aynı şekilde devam edecek. Biz de bunların sorumlusuyuz. Bizim alanımız hayvanlar olduğu için, bunlar da hayvan kısmına girdiği için ondan birleştirildi. Petshopları toparlamak da iyi bir şey. Herkes mesleğini yapsın

Bu açıklamaların yanı sıra sosyal medyada da konu ile ilgili merak edilenler artmaya başladı. Merak edilenlere de açıklamalarda bulunan Yardımcı, "yanlış anlaşıldık" dedi.

AÇIKLAMA GELDİ!

Konu ile ilgili merak edilenler git gide artarken, Türkiye Kasaplar, Besiciler, Et ve Et Ürünleri Esnaf ve Sanatkarları Federasyonu Başkanı Osman Yardımcı konu ile ilgili açıklama yaptı. Açıklamasında "Kasaplarda kedi, köpek mi satılacak" gibi sorulara da yanıt vardı.

"1 yıl önce yapılan bir düzenleme. Tamamen esnafı korumak için yapılmış bir çalışma ama görüyorum ki yanlış anlaşılmışız. Petshoplardan canlı hayvan satanlar eğer odalaşamadıysa karma oda olarak Kasaplar Odası içinde yer alıyor. Yem satanlar ise Fırıncılar Odası'nın çatısı altında toplanıyor. Antalya'daki petshopların tamamında veteriner var. Düzenli ve sağlıklı şekilde hayvan satışı yapılıyordu. Bence petshoplarda canlı hayvan satışı yapılmalıdır"