Pazartesi duyurulacak Salı geçerli olacak! Benzin motorin indirimli litre fiyatları

Benzin motorin ve LPG otogaz fiyatlarını yakından ilgilendiren bir gelişme yaşandı. Sektör temsilcilerinden gelen son açıklama ile hafta başında akaryakıt fiyatlarında indirim yapılacağına ilişkin duyurunun geleceği, indirimli fiyatların ise salı gününden itibaren geçerli olacağı bildirildi.

Pazartesi duyurulacak Salı geçerli olacak! Benzin motorin indirimli litre fiyatları

Türkiye'de fiyatı en fazla tartışma konusu ürünlerin başında gelen akaryakıt için yeni bir indirim haberi geldi. Brent petrol fiyatlarıyla ilgili olarak yapılan açıklamada, fiyatların yeni hafta içinde değişeceği sürücülerin artık litre başına daha az ödeme yapacakları ilan edildi.

AKARYAKIT FİYATLARINA PETROL İNDİRİMİ

Geçtiğimiz hafta içerisinde brent petrol varil fiyatı oldukça çok konuşuldu. Hafta başında 99 dolar bandından başlayan brent petrolde fiyatların düşmesi akaryakıtta sert indirimlerin olmasının önünü açmıştı. Ancak hafta ortasında beklenmedik bir hareket gösteren brent petrol fiyatları yeniden 100 dolar üzerine çıkmış hatta çok kısa sürede 106 dolar seviyesine ulaşmıştı.

Haftasonu öncesinde bir düşme eğilimi göstern brent petrol fiyatları yeniden 102 dolar seviyelerine çekildi.

ABD'den gelen fazla üretim, stok doluluk oranlarına ilişkin veriler brent petrol fiyatlarında indirimin devam etme çizgisini korudu. Rusya'nın Ukrayna ile savaşında yaşanan son dakika gelişmeleri, Türkiye'nin koordinesinde tahıl krizinin çözülmesine ilişkin pozitif hava, faiz kararları sonrası arz talebinin düşme olasılığı fiyatların daha dadüşebileceği yorumlarına neden oldu.

PAZARTESİ DUYURULACAK İNDİRİMLİ FİYATLAR

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz hafta benzine 96 kuruşluk indirim gelmiş, motorin fiyatları ise değişmemişti. Brent petrolde yaşanan ani artış ikinci bir indirimin ise önüne geçmişti. O indirimi bu hafta içerisinde duyurulması bekleniyor. Akaryakıt sektöründen elde edilen bilgilere göre motorin litre fiyatlarına indirim yapılacak.

26 Temmuz Salı gününden itibaren geçerli olacak motorin indirimin 92 kuruş olması bekleniyor. Bu indirim ile motorin grubunda litre fiyatları 25 TL altını görecek. Haftanın ilk iki gününde ise olağanüstü bir gelişme olmaması durumunda fiyat değişikliği beklenmiyor.

25 TEMMUZ PAZARTESİ GEÇERLİ FİYAT LİSTESİ

25 Temmuz Pazartesi gününde indirim olmadan önce sürücülerin gece yarısı 00.00'a kadar yapacakları ödemelere ilişkin fiyat listesi şu şekilde;

* İstanbul'da; bir litre benzin fiyatı: 22,69 TL, motorin (mazot) litre fiyatı Anadolu Yakası'nda 25,40 TL ve LPG litre fiyatı LPG litre fiyatı.

* Ankara'da benzin litre fiyatı 22,80 TL, motorin litre fiyatı 25,56 TL, LPG litre fiyatı 11.05 TL.

* İzmir'de benzin litre fiyatı 22,82 TL, motorin litre fiyatı 25,50 TL LPG litre fiyatı 10,73 TL