Özgür Demirtaş'tan EYT açıklaması geldi: Primini ödeyen herkes hak ettiğini almalı

Türkiye'nin bir numaralı ekonomisti Prof. Dr. Özgür Demirtaş uzun süredir gündemde olan ve vatandaşlar tarafından açıklama yapılması istenilen EYT konusu hakkında Twitter'da flaş açıklamalarda bulundu. Özgür Demirtaş'tan EYT açıklaması geldi: Primini ödeyen herkes hak ettiğini almalı

Özgür Demirtaş'tan EYT açıklaması geldi: Primini ödeyen herkes hak ettiğini almalı

Özgür Demirtaş'tan EYT açıklaması geldi: Primini ödeyen herkes hak ettiğini almalı - Türkiye'nin bir numaralı ekonomisti Prof. Dr. Özgür Demirtaş uzun süredir gündemde olan ve vatandaşlar tarafından açıklama yapılması istenilen EYT konusu hakkında Twitter'da flaş açıklamalarda bulundu. Türkiye'de fikirleri çok önemsenen ve benimsenen kişiler arasında yer alan Özgür Demirtaş uzun süredir kendisine yöneltilen EYT sorularına dün sosyal medyadan yanıt verdi. Buna göre ise merakla beklenen EYT açıklamalarında Özgür Demirtaş'ta primini ödeyenlerin haklarını alması gerektiği savundu. İşte detaylar..

Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun, bir süre önce Prof. Dr. Özgür Demiştan'tan, Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) ile ilgili açıklama yapması için çağrıda bulunmuştu. Yapılan bu çağrı sonrasında ise Özgür Demirtaş sessiz kalamayarak gelen baskılar eşliğinde EYT konusu ile ilgili önemli açıklamalara imza attı. İşte detaylar ve daha fazlası Kamu Gündemi adresinde yer alıyor.

Kanun değişiklikleri asla geriye doğru işlememeli

Özgür Demirtaş'tan EYT açıklaması geldi: Primini ödeyen herkes hak ettiğini almalı

"Sevgili Arkadaşlar bana EYT ile ilgili fikir belirt diye baskı yapıyorsunuz. Fikir belirtsem siyasetçi misin diye suçluyorsunuz.Genel olarak fikrimi yazayım.Adalet açısından bakılırsa bir hak hukuken verilmişse geri alınmamalı, kanun değişiklikleri asla geriye doğru işlememeli.

Yani alınmış hak ALINMIŞTIR nokta, benim anlayışıma göre. Öteki yandan dünya popülist politikacıların elinde kavrulmuş durumda. Örneğin Sosyal Güvenlik sistemleri BATIK durumda. Ben böyle yazınca “Devletler Batmaz”cılar gelecek hemen. Evet arkadaşlar devletler batmaz ama halkları fakirleşir. Politikacılar oy almak için her türlü sözü verir ve harcamayı yapar. Yenilen yemeklerin hesabı geldiğinde kasada para kalmamıştır. Karşılıksız para basılıp ödeme yapılır.

Ödemesi yapılan HALK önce pek bir sevinir ama o basılan paralar enflasyon olarak halka geri döner. Kısa dönemin karı için bir ömür EZİYET ÇEKİLİR. Halbuki 2 yıl benim aklımdaki reformlar yapılsa SHOW yapılır show. Neyse konuya geri döneyim.

Uzun lafın kısası EYT’liler haklıdır, primini ödeyen herkes HAK ettiğini almalı. Devlet için GENÇ olan Sektör için YAŞLI ise mağdur oluyor kabul edilemez Öteki yandan size söylenmeyeni de söyleyeyim Dünya Sosyal Güvenlik sistemleri BATIK. Popülist siyasilerin yatacak yeri yok"