Otomobil Fiyatları Artmaya Devam Ediyor! 200 Bin Liranın Altında Araç Kalmadı! Renault Aralık Ayı Finansman Kampanyasını

2021 yılının son ayında otomobil piyasalarında 200 bin liranın altında sıfır araç kalmadı! Otomobil firmalarından ise Aralık ayına özel kampanyalar gelmeye devam ediyor…

Otomobil Fiyatları Artmaya Devam Ediyor! 200 Bin Liranın Altında Araç Kalmadı! Renault Aralık Ayı Finansman Kampanyasını

Sıfır otomobil sahibi olmak isteyenlerin hayallerini uzun bir süre ertelemek zorunda kaldığı şu günlerde otomobil devlerinden yeni indirim ve finansman kampanyaları gelemeye devam ediyor. 200 bin liradan 400 bin liraya kadar olan araçların satışlarında da ciddi bir düşüş olduğu görülüyor.

Öte yandan Renault, Ford, Fiat ve Dacia gibi Türkiye’de çok sevilen ve tutulan otomobil markalarının Aralık 2021’e özel yeni sıfır araç satış kampanyaları da hız kesmeden devam ediyor. Kur artışı ve otomobil piyasalarında yaşanan küresel boyutlu sorunlar neticesinde fiyatların artış gösterdiği ifade ediliyor.

200 Bin Liranın Altında Sıfır Araç Kalmadı

Yeni yıla az bir süre kala Türkiye’de 200 bin liranın altında sıfır km araç kalmadığı belirtildi. Her geçen gün artan fiyatlar karşısında vatandaşların ise uygun finansman arayışları devam ediyor. Sıfır araç alamayacağını düşünen vatandaşların ikinci el piyasalarına yönelmelerinin ardından aynı zamanda ikinci el fiyatlarında da ciddi bir artış yaşanmaya devam ediyor.

Aralık Ayında En Ucuz Otomobiller Hangisi?

2021 Aralık ayında ise otomobil firmalarının güncel fiyat listelerine göre en ucuz modelleri şu şekilde sıralanabilir:

  • FİAT Egea Sedan 232 bin 900 TL
  • Citroen C3 Feel 265 bin TL
  • SEAT Yeni İbiza 266 bin TL
  • Volkswagen Polo 368 bin 600 TL
  • Renault Yeni Clio Joy 247 bin TL

Renault’tan Cazip Finansman Seçenekleri

Aralık ayına özel Renault’tan cazip oranlar ile sıfır otomobil alacaklara uygun finansman sağlanması hedefleniyor. 24 ay vade ve 100 bin TL’ye kadar kredi desteği vermeye hazırlanan firma, Megane Sedan modellerinde geçerli olmak üzere Aralık ayına özel cazip fırsatlar sunuyor.

Ayrıca Yeni Clio modellerinde de Renault Finans tarafından yüzde 1,67 faiz oranları ile kredi desteği verilecek. En uygun otomobil finansmanı kullanarak vatandaşların artan fiyatlar karşısında da sıfır otomobil almaları için destek sunulması hedefleniyor. Renault dışında daha birçok otomobil markası tarafından benzer indirim kampanyalarının ve finansman seçeneklerinin sunulmaya devam etmesi bekleniyor.