Otomobil Alacaklara Yok Artık Dedirten Fırsat! O Firma 2 Bin Lira Takas İndirimi Yapıyor! Otomobil Piyasası Hareketlendi

Sıfır km araçlarda yaşanan fiyat artışlarının ardından firmalar satışlarını korumak için takas indirimi başlattı. Renault'tan 2 bin lira takas indirimi fırsatı…

Otomobil Alacaklara Yok Artık Dedirten Fırsat! O Firma 2 Bin Lira Takas İndirimi Yapıyor! Otomobil Piyasası Hareketlendi

Türkiye genelinde kur artışına ve piyasa sorunlarına bağlı olarak yaşanan araç fiyatlarındaki artışlar, dünya devi otomobil firmalarının da satışlarını korumak için yeni yöntemlere başvurmasına neden oldu.

Ülkenin sevilen otomobil markalarından biri olan Renault, sevilen ve tutulan birçok 2021 model araçta geçerli 2 bin TL’ye varan takas indirimlerine başladı. Eski aracını getiren herkesin yararlanabildiği takas indirimlerinin dışında ayrıca firma tarafından cazip oranlarda finansman seçenekleri de sunulmaya devam ediyor.

Renault Aralık Ayı Kampanyaları Devam Ediyor

Yeni yıla az bir süre kala 2021 yılının son fırsatları sunulmaya başladı. Renault tarafından uygun faiz oranlarına sahip finansman seçenekleriyle sağlanan krediler araç sahibi olmak isteyenlere alternatifler sunmaya devam ediyor. Aralık ayı boyunca devam etmesi beklenen kampanyalar kapsamında ayrıca fiyat indirimleri de sunulacak.

Sınırlı sayıda 2021 model Renault araç için Yeni Taliant, Yeni Clio, Zoe ve Megan Sedan modellerinde geçerli olmak üzere 2 bin TL takas indirimi uygulanacak. Perakende satın alımlarda uygulanacak kampanya kapsamında takas indirimi sayesine yeni araç almak isteyen vatandaşlar çok daha cazip fırsatlar ile araç satın alma işlemlerini gerçekleştirebilecekler. Ayrıca yüzde 1,67’den başlayan faiz oranları, 24 ay vade ile 100 bin TL’ye kadar kredi destekleri de sağlanmaya devam ediyor.

Otomobil Piyasalarında Korkutan Tablo

Bir yandan otomobil markaları tarafından indirim kampanyaları ve finansman fırsatları sunulmaya devam etse de bir yandan fiyatlarda da artış yaşanmaya devam ediyor. Türkiye’de yaşanan kur kriziyle beraber başlayan fiyat artışları dikkat çekiyor. Sıfır km araçların fiyatlarının inanılmaz seviyelere ulaşarak 200 bin liranın altında araç kalmaması sonrası tüm vatandaşlar ikinci el piyasalara yöneldi. Ancak ikinci el araçlarda da fiyat artışları hiç olmadığı kadar hızlı ilerliyor.

Son 15 gün içinde piyasa verilerine bakıldığında en ucuz araçların bile değerinin en az 30 bin TL seviyesinde artış gösterdiği görülmektedir. 30 bin ve 145 bin lira arasında bir fiyat değişimleri yaşanan birçok araç nedeniyle vatandaşlar araç alma hayallerini ertelemek zorunda kaldı.