ÖSYM'ye başkan olması için milyonların önerdiği isim Ramazan Yetgin kimdir?

Türkiye'de geçtiğimiz hafta sonu milyonlarca adayın girdiği Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sonrasında sıcak gelişmeler yaşandı. ÖSYM'ye başkan olması için milyonların önerdiği isim Ramazan Yetgin kimdir?

ÖSYM'ye başkan olması için milyonların önerdiği isim Ramazan Yetgin kimdir?

ÖSYM'ye başkan olması için milyonların önerdiği isim Ramazan Yetgin kimdir? Türkiye'de geçtiğimiz hafta sonu milyonlarca adayın girdiği Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sonrasında sıcak gelişmeler yaşandı. Yaşanan gelişmelere göre sınav sorularının bir yayınevinde yer aldığı iddiaları gündeme bomba gibi düşerken olay kısa süre içerisinde büyüyerek Türkiye gündemine düşmüştü. Yaşanan olaylar her dakika daha da hızlı büyürken ÖSYM tarafından bu iddiaların asılsız olduğuna dair resmi açıklama gelmesi ise adayların tepkisini daha da arttırdı.

KPSS 2022 sınavından önce bir yayınevinin deneme testlerinde yer alan o soruların sınavda çıkması gündeme bomba gibi düştü. Birçok sorunun şıklarına kadar aynı olması adaylar tarafından büyük tepkiler doğururken ÖSYM'nin yalanlamasına dair yapılan açıklama sonrasında ise Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklama yaparak olayın inceleneceğini duyurmuştu. Erdoğan tarafından gelen açıklamalar doğrultusunda Devlet Denetleme Kurulu tarafından denetleme yapılacağı söylendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın KPSS sınavı ile ilgili inceleme başlatılacağının duyurulmasının ardından herkes tarafından "teşekkür" mesajları gelirken adaylar haklarının korunmasından dolayı oldukça iyimser bir tavıra döndü. Yaşanan gelişmeler sonrasında ise yeni güne geçilirken Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanı kararı ile birlikte Prof. Dr. Halis Aygün'ün görevden alındığı açıklandı. ÖSYM başkanlığına henüz herhangi birisi atanmazken sosyal medyada ise adaylar tarafından Ramazan Yetgin'in ÖSYM başkanı olmasına yönelik ciddi talepler geliyor. Peki Ramazan Yetgin kimdir, neden gündem oldu? İşte detaylar..

RAMAZAN YETGİN GÜNDEM OLDU

ÖSYM'ye başkan olması için milyonların önerdiği isim Ramazan Yetgin kimdir?

Etkin Kampüs'den elde edilen bilgilere göre; 1982 yılında Mersin’in Silifke ilçesinde doğdu. 7 yaşına kadar Silifke’de yaşadı. İlkokul birinci sınıfı Silifke’de okuduktan sonra babamın tayini Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne çıkınca ailece Ankara’ya yerleşti. Ankara’ya geldikten sonra ilköğretimi Yenimahalle’de, ortaöğretimi Siteler’de okuduktan sonra 2001 yılında Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Tarih bölümünü kazandı. 2005 yılında Tarih bölümünü tamamladı. Okulu bitirdikten sonra askere gidip gelmemin ardından dershanelerde öğretmenlik yapmaya başladı. Önce eski adıyla ÖSS dershanesinde tarih öğretmenliği yaptım. 2010 yılından itibaren de Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) için tarih öğretmek amacıyla derslere girmeye başladı. Sektöre girişim bu şekilde oldu.