ÖSYM'den Testi Pozitif Olan Adaylar ile İlgili Kritik Sınav Kararı!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM), yapılacak sınavlara girecek adaylardan PCR testi pozitif çıkanlara ilişkin kritik kararı açıkladı. Testi pozitif olan adaylar için nasıl bir yöntem uygulanacak? ÖSYM'nin açıklaması haberimizde...

ÖSYM'den Testi Pozitif Olan Adaylar ile İlgili Kritik Sınav Kararı!

Geçtiğimiz günlerde Bilim Kurulu Toplantısı sonrasında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, salgınla mücadelede bu zamana kadar uygulanan kurallarda yapılan değişiklikleri açıkladı. Bakan Koca'nın açıklamaları arasında PCR testi, HES kodu zorunluluğu, açık alanda maske kullanımı vardı. Bakan Koca HES kodu uygulamasının tamamen kaldırıldığını açıkladı. Bu açıklamanın ardından ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, açıklama yaparak ÖSYM sınavlarına başvuruda zorunlu olan HES kodunun kaldırılması için sistemde güncelleme yapıldığını duyurdu.

Haber

ÖSYM'DEN PCR TESTİ POZİTİF OLAN ADAYLARA İLİŞKİN AÇIKLAMA GELDİ

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM), sınava girecek adaylardan PCR testi pozitif olanların test sonucunu gösteren belge ile sınavlara girebileceğini açıkladı. ÖSYM resmi sitesi üzerinden yapılan açıklamada, "Covid-19 Kapsamında Ulusal Sınavlarda Alınması Gereken Önlemler" kapsamında tüm önlemlerin alındığı ifade edildi. HES kodu uygulamasının sonlandırılmasından ötürü adaylardan artık HES kodu alınmayacağı hatırlatıldı.

Haber

YEDEK SINAV SALONLARINDA SINAVA ALINACAKLAR

ÖSYM'den konuya ilişkin yapılan açıklama şöyle: "Bu kapsamda, Başkanlığımızca gerçekleştirilecek olan sınavlarda, sınav günü Covid-19 pozitif durumu devam eden adayların, Sağlık Bakanlığı e-Nabız Kişisel Sağlık Sistemi'nden edinecekleri Covid-19 pozitif durumlarını bildirir kare kodlu laboratuvar sonuç raporunun bir dökümünü sınav günü, atandıkları sınav binası girişindeki görevlilere teslim etmeleri gerekmektedir. Bu durumdaki adayların, sınav binasında sadece Covid-19 pozitif durumu olan adaylar için hazırlanan yedek sınav salonlarında sınava alınmaları sağlanacaktır."