ÖSYM'den son dakika YÖKDİL kararı! Bundan sonra 81 ilde uygulanacak!

ÖSYM tarafından düzenlenen sınavlardan biri olan YÖKDİL ile ilgili, son dakika açıklaması yapıldı. ÖSYM’nin duyurduğu habere göre sınav, bu yıldan itibaren 81 ilin tamamında uygulanacak! İşte YÖKDİL 2022 ile ilgili haberin ayrıntıları.

ÖSYM'den son dakika YÖKDİL kararı! Bundan sonra 81 ilde uygulanacak!

ÖSYM’nin, adayların yabancı dil seviyelerinin belirlenmesi amacı ile düzenlediği sınavlardan biri olan YÖKDİL ile ilgili flaş bir gelişme yaşandı. ÖSYM Başkanı Halis Aygün’ün yaptığı açıklama ile birlikte, YÖKDİL’in bu yıl itibari ile 81 ilin tamamında uygulanacağı duyuruldu.

ÖSYM Başkanı Twitter Hesabından Duyurdu!

Kamu kurum ve kuruluşlarının çeşitli kadrolarında istihdam edilebilmek ya da yurtdışı programlarından bazılarına kayıt yaptırabilmek için gerekli olan yabancı dil puanının belirlenmesi amacı ile ÖSYM tarafından düzenlenen sınavlardan biri olan YÖKDİL ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. ÖSYM Başkanı Halis Aygün ilgili sınava ilişkin yapılan yeni düzenlemeyi, Twitter hesabı aracılığı ile kamuoyuna duyurdu.

ÖSYM Başkanı Aygün, dün gece saatleri itibari ile Twitter hesabından bir paylaşım yayınladı. Başkan Aygün yaptığı paylaşımda, Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı’nın bu yıl itibari ile 81 ilin tamamında yapılacağını ilan etti.

Sınav Merkezi Sayısı Arttırıldı!

ÖSYM Başkanı Halis Aygün, 2022 YÖKDİL ile ilgili Twitter hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklamada, sınav merkezi sayısının arttırıldığını bildirdi. Buna göre şimdiye kadar 41 ilde toplamda 47 sınav merkezinde düzenlenen Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı, bu yıl itibari ile 81 ilde toplamda 89 sınav merkezinde düzenlenecek.

YÖKDİL 2022 Sınavı Ne Zaman?

ÖSYM Başkanı’nın sosyal medya hesabı aracılığı ile yayınlamış olduğu yeni sınav düzenlenmeleri, bu zamana kadar yaşadığı ilde YÖKDİL’e giremeyen adayları sevindirdi. Bu yıl itibari ile herkesin evine yakın bir kurumda sınava giriş sağlayabilecek olması, adayların YÖKDİL ile ilgili araştırmalarına hız kazandırdı. 2022 yılında düzenlenecek olan YÖKDİL’e giriş yapmak isteyen adayların kısa süre içerisinde en çok arama yaptığı konu, ÖSYM’nin sınav takvimi oldu.

ÖSYM, 2022 yılına girilmesi ile birlikte sınav takvimini açıklamıştı. Takvimde yer alan YÖKDİL bilgisine göre bu yıl sınav, 13 Mart tarihinde düzenlenecek. Sınav başvuruları ise 21- 31 Ocak tarihleri arasında kabul edilecek.

SONRAKİ HABER