ÖSYM'den 2022 YÖKDİL 2 başvuruların alınmasına ilişkin duyuru

ÖSYM Başkanlığı Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı 2022-YÖKDİL/2 için başvuru duyurusunu yayımladı. Sınava başvurular 6 18 Temmuz tarihleri arasında yapılacak.

ÖSYM'den 2022 YÖKDİL 2 başvuruların alınmasına ilişkin duyuru

Kurumun resmi sitesinde sınava ilişkin bilgiler yer aldı. Başvuruların ne zaman alınacağına ilişkin bir açıklamada bulunan ÖSYM Başkanlığı, adayların hangi tarihte hangi alandan sınava katılacaklarına ilişkin detayları açıkladı. Başvuru işlemlerinin ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi üzerinden yapılacağını açıklayan ÖSYM, birde sınav için hazırlanan başvuru kılavuzunu yayımladı.

ÖSYM'DEN YÖKDİL 2 SINAV BAŞVURU DUYURUSU

Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavına katılım sağlayacak olan adaylar için ÖSYM sınav tarihini 28 Ağustos 2022 olarak duyurdu. Bu tarihte adayların katılım göstereceği sınav hakkında kurum "İngilizcede Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri ve Sosyal Bilimler alanlarında, Almanca, Arapça ve Fransızca dillerinde ise sadece Sosyal Bilimler alanında uygulanacaktır." bilgisini verdi.

Duyurunun devamında başvuru işlemleri hakkında açıklamada bulunarak ise;

"Sınava başvurular, 06 – 18 Temmuz 2022 tarihleri arasında yapılacaktır. Adaylar, başvurularını elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak saat 10.00'dan itibaren ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil uygulamasından yapabileceklerdir." açıklaması yer aldı.

BAŞVURU İŞLEMLERİ

YÖKDİL sınavı için adayların başvuru süreci sona ermeden ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine giriş yapması daha sonra başvuru süreci devam edenler yazan sekmeden YÖKDİL 2 sınavını seçerek başvurularını tamamlaması gerekiyor.

Sınavdan önce ÖSYM'nin hazırladığı kılavuz çok dikkatli şekilde incelenmeli. Kılavuzu ÖSYM duyurular bölümünden ulaşabilirsiniz.