'ÖSYM'de Kasaplar Odasına bağlansın' Ümit Özdağ ÖSYM binasının önüne gitti!

Dün yaşanan KPSS krizi ile ilgili gelişmeler devam ediyor. Son olarak gelen Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ÖSYM binasına gitti. Ümit Özdağ'ın konuşmaları kısa sürede gündem oldu.

'ÖSYM'de Kasaplar Odasına bağlansın' Ümit Özdağ ÖSYM binasının önüne gitti!

31 Temmuz Pazar günü ÖSYM tarafından düzenlenen Kamu Personeli Seçme Sınavı'na giren adaylar dün sosyal medya platformlarında ortaya atılan bir iddia ile şaşkına döndü. Bir yayınevinin KPSS sorularını sızdırdığı ve sınavın aylar öncesinden deneme sınavlarında soruları kullandığı iddia edildi. İlgili yayın evi ve ÖSYM cephesinden yeni gelişmeler merakla beklenirken dün ÖSYM'nin resmi iletişim kanalları üzerinden yapılan açıklamalarda soruların sızdırılmadığı ve iddianın asılsız olduğu bilgisi paylaşıldı.

Ancak ÖSYM'nin bu açıklamasının ardından gece yarısı saatlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın almış olduğu karar ile ÖSYM Başkanı Halis Aygün görevden alındı ve Devlet Denetleme Kurulu'nun ÖSYM'yi denetlemesine karar verildi. "KPSS konusunda ilk izlenimlerde problemli durumun varlığını gördük. Kamuoyunu aydınlatmak için hızlıca soruşturmayı tamamlayacağız" şeklinde konuşan DDK Başkanı Yunus Arıncı'nın bu sözlerinin ardından ise müfettişler inceleme başlatmak için ÖSYM binasına gittiler.

'ÖSYM'de Kasaplar Odası'na bağlansın' Ümit Özdağ ÖSYM binasının önüne gitti!

Alınan kararlar ve bu yaşananların ardından pek çok siyasiden açıklamalar gelmiş olsa da son dakikalarda Ankara'da yaşanan hareketlilik dikkat çekti. Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ tarafından başlayan hareketlilik kapsamında Özdağ, ÖSYM binasının önüne gitti. Ümit Özdağ'ın açıklamaları dikkat çekti. Özdağ'ın yaptığı açıklamadan öne çıkanlar şu şekilde;

"Arkadaşlarımız bir çalışma yaptı. Bu sınav ve bundan önce yapılan birkaç sınavla ilgili tespit etmiş oldukları şifreli yolsuzluğu önümüzdeki günlerde Türk kamuoyu ile paylaşacağız. Devlet Denetleme Kurulu tarafından başlatılan soruşturmanın sadece bu 16 soruyla sınırlı kalmamasını, bundan önceki sınavlarda kullanılan şifreleme yöntemiyle cevaplandırmanın da araştırılması gerektiğini düşünüyoruz. Bunun da takipçisi olacağız, bu Türk gençlerinin geleceğini elinden alma operasyonudur."

'ÖSYM'de Kasaplar Odası'na bağlansın' Ümit Özdağ ÖSYM binasının önüne gitti!

Konuşmalarına devam Eden Zafer Partisi Genel Başkanı Özdağ, Kemal Kılıçdaroğlu'na da seslendi. Özdağ, Kılıçdaroğlu'nun TÜİK, MEB, Et ve Süt Kurumu ve SADAT binalarına çağrı yaptığını hatırlatarak kendisini üstü kapalı bir şekilde davet etti.

SONRAKİ HABER