ÖSYM yeni KPSS takvimini duyurdu! Yeni KPSS sınav tarihi, sınav için tekrar ücret alınacak mı? İşte detaylar

ÖSYM'den Kamu Personeli Seçme Sınavı ile ilgili yeni açıklama geldi. Merakla beklenen sınav takvimine dair son gelişmeler paylaşıldı. ÖSYM yeni KPSS takvimini duyurdu! Yeni KPSS sınav tarihi, sınav için tekrar ücret alınacak mı? İşte detaylar

ÖSYM yeni KPSS takvimini duyurdu! Yeni KPSS sınav tarihi, sınav için tekrar ücret alınacak mı? İşte detaylar

ÖSYM yeni KPSS takvimini duyurdu! Yeni KPSS sınav tarihi, sınav için tekrar ücret alınacak mı? İşte detaylar - ÖSYM'den Kamu Personeli Seçme Sınavı ile ilgili yeni açıklama geldi. Merakla beklenen sınav takvimine dair son gelişmeler paylaşıldı. Türkiye'de bu sene KPSS sınavları oldukça problemli geçti. Sınav sonrasında sosyal medyada paylaşılan görüntüler soruların farklı bir yayınevi ile aynı olduğunu ortaya çıkardı. Konu ile ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından inceleme başlatılacağı açıklanırken sırasıyla ÖSYM başkanı görevinden alındı.

Yediiklim yayın evi için ise kapsamlı soruşturma başlatılırken, sınav öncesinde ders alan kişilerin de cevap anahtarları incelenmeye girdi. Yaşanılan bu gelişmeler de sırasıyla DDK ve sonrasında ise MASAK'da soruşturma başlattı. Bugün ise ÖSYM'den merakla beklenen yeni KPSS takvimi yayınlandı.

ÖSYM yeni KPSS takvimini duyurdu

ÖSYM tarafından yapılan resmi açıklamada şu ifadelere yer verildi.

“ÖSYM Sınav takviminde yer alan; 2022-KPSS Lisans Alan ve 2022-KPSS Lisans Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) sınavları ileri bir tarihe ertelenmiştir. Yeni KPSS takvimi 17 Eylül 2022’de başlayacaktır.

Sınavı iptal edilen KPSS adaylarından girecekleri yeni sınavlar için herhangi bir ücret talep edilmeyecektir. Adaylar sınav merkezi değişikliği taleplerini AIS üzerinden gerçekleştirebileceklerdir.”