ÖSYM TUS 2022 Ek Yerleştirme Sonuçlarını Ne Zaman Açıklayacak?

Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (2022-TUS 1. Dönem) ek tercih işlemleri sona erdi. Açık kalan kontenjanlar için ek yerleştirme tercihi yapan adaylar yerleştirme sonuçlarına odaklandı. 2022 TUS ek yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak?

ÖSYM TUS 2022 Ek Yerleştirme Sonuçlarını Ne Zaman Açıklayacak?

Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (2022-TUS 1. Dönem), ek yerleştirme tercihleri 3 Haziran-9 Haziran 2022 tarihleri arasında ÖSYM üzerinden alındı. Ek yerleştirme tercihi yapan adaylar, yerleştirme sonuçlarının ÖSYM tarafından ne zaman açıklanacağını merak ediyor. ÖSYM sınav takvimine göre TUS ek yerleştirme tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

ÖSYM tarafından 19 Nisan-26 Nisan 2022 tarihleri arasında alınan 2022 Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (2022-TUS 1. Dönem) yerleştirme sonuçları 28 Nisan 2022 tarihinde açıklandı. Ek tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağı ise henüz bilinmiyor. ÖSYM'den konuya ilişkin resmi bir açıklama gelmedi. Ek yerleştirme tercih sonuçlarının haziran ayı bitmeden açıklanması bekleniyor.

TUS EK YERLEŞTİRME TERCİHLERİNDE SON GÜN!

Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (2022-TUS 1. Dönem) ek yerleştirme tercihleri 3 Haziran'da başlamıştı. Adaylardan tercih alınması bugün (9 Haziran 2022) 23.59'da sona erecek. Adaylar tercih işlemlerini ÖSYM resmi sitesine T.C. Kimlik numarası ve aday şifresi ile giriş yaparak tercih işlemlerini tamamlayabilecek. Sağlık Bakanlığı, Üniversiteler, Adli Tıp Kurum Başkanlığı programlarına yerleştirilen adaylar, sonuç bilgilerini ÖSYM üzerinden öğrenebilecek.

Ek yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından adayların yerleştirildikleri kurumlara 10 iş günü içerisinde kayıtlarını yaptırmaları gerekiyor.

TUS'TA EN ÇOK VE EN AZ TERCİH EDİLEN BRANŞLAR

TUS tercihlerinde en çok Deri ve Zührevi Hastalıklar, Radyoloji, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi, Göz ve Çocuk-Ergen Ruh Sağlığı branşları tercih ediliyor. En az tercih edilen branşlar ise Acil Tıp, Beyin Cerrahisi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Kardiyovasküler Cerrahi, Genel Cerrahi ve Göğüs Cerrahisi.

ÖSYM TUS Ek Yerleştirme Kılavuzunu Yayımladı Tercihler Başladı!