ÖSYM Duyurdu! YKS Adayları İçin Eğitim Bilgilerini Güncelleme Süreci Başladı

2022 Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) ilişkin eğitim bilgilerinin kontrol edilmesi, seçme ve onaylama işlemleri başladı. Eğitim bilgileri güncelleme ne zamana kadar yapılabilecek?

ÖSYM Duyurdu! YKS Adayları İçin Eğitim Bilgilerini Güncelleme Süreci Başladı

ÖSYM resmi sitesinde yayımlanan duyuru ile 2022 YKS, adayların eğitim bilgilerinin kontrol edilmesi, güncellenmesi, teyit işlemleri için okul müdürlüklerine kamu kurumları işlemleri sisteminin açılması süreci başladı. Ayrıca sistemdeki eğitim bilgilerinin adaylar tarafından kontrolü ve eğitim bilgisi seçme işlemleri için de süreç başladı.

SON GÜN 28 HAZİRAN !

ÖSYM tarafından yayımlanan duyuruya göre adaylar, bugünden itibaren Aday İşlemleri Sistemi'nde (AİS) bulunan "https://ais.osym.gov.trÖSS/2022/1/BasvuruEgitimGuncelle" adresi üzerinden değerlendirme ve yerleştirme işlemler için kullanılmasını istedikleri eğitim bilgilerini kontrol edecek ve bu bilgileri seçerek 28 Haziran 2022 16.00'ya kadar onaylayacak.

ÖSYM Duyurdu! YKS Adayları İçin Eğitim Bilgilerini Güncelleme Süreci Başladı

Adaylardan eğitim bilgilerinde ya da okul birinciliği belgelerinde eksiklik, hata olduğunu düşünenler, mezun oldukları ya da olacakları kurum ile görüşüp eğitim bilgilerinin Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) e-Okul sistemi üzerinden düzeltilmesini talep edecek.

ÖSYM'YE YAPILACAK TALEPLER KABUL EDİLMEYECEK

YKS adaylarının ya da ortaöğretim kurumlarının, bilgilerin değiştirilmesi ya da düzeltilmesi için direkt olarak ÖSYM'ye yaptıkları başvurular kabul edilmeyecek. Eğitim bilgilerinde düzeltme ve güncelleme işlemleri için son tarih 28 Haziran 2022 olduğu için adayların en son yaptıkları güncelleme dikkate alınacak.

SONRAKİ HABER