ÖSYM Duyurdu: Adalet Bakanlığı KPSS'siz 550 Personel Alımı İçin Sınav Başvuruları Başladı!

ÖSYM tarafından yayımlanan duyuru ile Adalet Bakanlığı İcra Müdür ve İcra Müdür Yardımcılarını Seçme Sınavı başvuruları başladı. Başvuru ücreti ne kadar? Başvurular ne zaman sona eriyor? Tüm detaylar...

ÖSYM Duyurdu: Adalet Bakanlığı KPSS'siz 550 Personel Alımı İçin Sınav Başvuruları Başladı!

3 Nisan 2022 tarihinde yapılacak olan Adalet Bakanlığı İcra Müdür ve İcra Müdür Yardımcılarını Seçme Sınavı başvuruları başladı. ÖSYM başvuruların başladığını resmi sitesi üzerinden duyurdu. Sınava başvurular 16 Şubat- 23 Şubat 2022 tarihleri arasında yapılacak. Adaylar başvurularını, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil uygulaması üzerinden yapabilecekler.

ÖSYM UYARDI: HES KODU...

Sınav başvurusu yaparken sistem HES kodu isteyeceği için adayların HES kodu olması gerektiği konusunda ÖSYM'den uyarı geldi. HES kodu olmayan adayların sınav başvurusu alınmayacak.

SINAV ÜCRETİ NE KADAR?

16 Şubat- 23 Şubat 2022 tarihleri arasında başvuru yapacak adaylar 300 TL sınav ücreti ödeyecekler. Geç başvuru gününde başvuru yapan adaylar ise 450 TL sınav ücreti ödeyecekler.

SINAVA BAŞVURU ŞARTLARI

** Türk vatandaşı olmak

** Yazılı sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak

** Hukuk fakültesi, adalet meslek yüksekokulu, meslek yüksekokullarının adalet bölümü veya adalet meslek eğitimi ön lisans programı mezunu olmak (lisans/ön lisans alan kodu 3209, 1102, 9339 veya 6352 olanlar), öğrenim yabancı ülkede yapılmış ise denklik belgesi almış olmak

** Kamu haklarından mahrum olmamak

** Görevini devamlı yapmasına engel sağlık sorunu olmamak.

SINAV SÜRECİ

2022 Adalet Bakanlığı İcra Müdür ve İcra Müdür Yardımcılarını Seçme Sınavı (2022-İcra), 3 Nisan 2022 tarihinde Ankara’da (062 Ankara-Çankaya / 067 Ankara-Yenimahalle) yapılacakt. Sınav, saat 10.15’te başlayacak ve cevaplama süresi 105 dakika olacak. Adaylar, saat 10.00’dan sonra sınav binalarına alınmayacak.