ÖSYM duyurdu: 2022 ALES tarihleri...

2022 yılında çeşitli alanlarda düzenlenecek olan bazı sınavlara ilişkin açıklamalar yapılmaya başlandı. Ölçe Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanı Halis Aygün, Twitter hesabı aracılığı ile yeni döneme ait son dakika sınav açıklamasını paylaştı. ÖSYM Başkanı Halis Aygün’ün açıklamasından sonra 2022 ALES tarihleri netleşmiş oldu. İşte 2022 yılında düzenlenecek olan ALES ile ilgili haberin detayları…

ÖSYM duyurdu: 2022 ALES tarihleri...

Milyonlarca öğrencinin ve akademik personelin merak ile beklediği 2022 sınav açıklaması, ÖSYM Başkanı Halis Aygün tarafından duyuruldu. Başkan Aygün sosyal medya hesabı aracılığı ile 2022 ALES tarihlerini açıkladı. Başkan Aygün’ün açıklamalarından sonra milyonlarca vatandaş açıklamanın içeriğine yönelik araştırmalar yapmaya başladı.

ÖSYM Başkanı Açıkladı!

Yüksek lisans ve doktora eğitimi almak ya da mevcut akademik kariyerinde ki unvanını yükseltmek amacı ile ilgili kurumun belirlemiş olduğu ALES şartının yerine getirilmesi amacı ile düzenlenen Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitim Sınavına dair 2022 yılı detayları, yeni gün itibari ile ÖSYM Başkanı Halis Aygün tarafından açıklandı.

3 Adet Sınav Yapılacak!

Çeşitli kariyer planlamaları doğrultusunda, arzu edilen hedefe ulaşabilmesi amacı ile girilmesi gereken sınavlardan biri olan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitim Giriş Sınavı, ÖSYM tarafından her yıl düzenlenen sınavlar arasında yer almaktadır. Milyonlarca vatandaşı yakından ilgilendiren bu sınava dair 2022 yılını kapsayan yeni açıklamalar yapıldı.
ÖSYM Başkanı Halis Aygün’ün sosyal medya uygulamalarından biri olan Twitter aracılığı ile vatandaşlara duyurusunu yaptığı 2022 ALES ile ilgili detaylar ortaya çıktı. Buna göre ÖSYM Başkanı Aygün’ün açıklamaları neticesinde 2022 yılında 3 adet ALES düzenleneceği kesinleşmiş oldu.

Sınav Tarihleri Belli Oldu!

Ülke sınırları içerisinde düzenlenen birçok sınavın altyapısını sağlayan ÖSYM, ALES’ e dair yeni düzenlemeleri açıkladı. ÖSYM Başkanının bizzat yaptığı ALES açıklaması neticesinde 2022 yılında düzenlenecek olan 3 adet sınavın hangi tarihleri kapsayacağı netliğe kavuşmuş oldu. Milyonlarca vatandaş sınav tarihlerini araştırmaya başladı. Buna göre ÖSYM Başkanı Halis Aygün’ün resmî açıklaması ile kesinleşen ALES tarihleri şu şekilde belirlendi:
• 2022 yılında gerçekleştirilecek olan ilk ALES tarihi: 17 Nisan
• 2022 yılında gerçekleştirilecek olan ikinci ALES tarihi: 21 Ağustos
• 2022 yılında gerçekleştirilecek olan üçüncü ALES tarihi: 20 Kasım