ÖSYM 2022-YÖKDİL/1 Başvuruları Başladı ! YÖKDİL'e Nasıl Başvurulur? YÖKDİL Başvuru Ücreti Ne Kadar?

ÖSYM resmi sitesinden yayımlanan duyuru ile 2022-YÖKDİL/1 başvurularının başladığı duyuruldu. Başvurular ne zaman sona erecek? YÖKDİL başvuru ücreti ne kadar?

ÖSYM 2022-YÖKDİL/1 Başvuruları Başladı ! YÖKDİL'e Nasıl Başvurulur? YÖKDİL Başvuru Ücreti Ne Kadar?

ÖSYM resmi sitesinden 2022-YÖKDİL/1 başvurularının alınmasına ilişkin duyuru yayımlandı. 13 Mart 2022 tarihinde uygulanacak YÖKDİL başvuruları başladı. Başvurular ne zaman sona erecek? Başvuru ücreti ne kadar?

SON GÜN 31 OCAK 2022 !

YÖKDİL/1 sınavınaa başvurular, 21 Ocak – 31 Ocak 2022 tarihleri arasında yapılacak. Adaylar, başvurularını elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak saat 11.00'den itibaren ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil uygulamasından yapabilecekler.

Haber

HES KODU UYARISI !

Başvuru yapacak adaylardan HES kodu isteneceği ilişkin duyuruda: "Sınava başvuruda HES kodu bilgisi alınacağından adayların, sınava başvuru işlemi yapmadan veya başvuru için başvuru merkezlerine gitmeden önce HES kodunu edinmiş olmaları gerekmektedir. Adaylar, HES kodunun nasıl edinileceği bilgisine Sağlık Bakanlığının https://hayatevesigar.saglik.gov.tr internet adresinden ulaşabileceklerdir." ifadelerine yer verildi.

Sınava ilişkin ayrıntılı bilgi 2022-YÖKDİL kılavuzunda yer alıyor. Sınava başvuracak adayların Kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR?

YÖKDİL sınavına başvuru ücreti 185 TL olarak açıklandı ÖSYM tarafından. Sınav ücreti ödemelerinde son gün 1 Şubat 2022 olarak açıklandı.

SONRAKİ HABER