ÖSYM 2022 EKPSS Başvuruları Başladı! Başvuru Ücreti Ne Kadar Olacak?

ÖSYM resmi sitesinde yayımlanan duyuru ile 2022 EKPSS başvuruları başladı. Başvurular ne zaman sona erecek? Başvuru ücreti ne kadar olacak?

ÖSYM 2022 EKPSS Başvuruları Başladı! Başvuru Ücreti Ne Kadar Olacak?

ÖSYM tarafından yayımlanan duyuru ile 2022 EKPS başvurularının alınmaya başladığı açıklandı. Sınava başvurular, 27 Ocak - 15 Şubat 2022 tarihleri arasında yapılacak.

Başvuru işlemleri elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil uygulamasından yapılacak.

Sınava başvuruda HES kodu bilgisi alınacağından adayların, sınava başvuru işlemi yapmadan veya başvuru için başvuru merkezlerine gitmeden önce HES kodunu edinmiş olmaları gerekiyor.

2022 Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı (2022-EKPSS), 24 Nisan 2022 tarihinde yapılacak.

Haber

BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR?

170 TL olan sınav ücretinin 45 TL'si adaylar tarafından geriye kalan 125 TL ise Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sınava girecek adaylar adına yatırılacak.

SINAV SÜRECİ

EKPSS, 24 Nisan 2022 tarihinde 81 il merkezinde saat 10.15'te başlayacak ve tek oturumda yapılacak.

Sınavda adaylara engel gruplarına ve öğrenim düzeylerine uygun Genel Yetenek ve Genel Kültür Testleri uygulanacak. Testlerde toplam 60 soru bulunacak ve sınav süresi 60 dakika olacak.

Adayların engel gruplarına ve öğrenim düzeylerine uygun hazırlanmış testler, adayların engel durumlarına göre sınav uygulamaları ile gerçekleştirilecek.

SONRAKİ HABER