ÖSYM 2022 DGS Sona Erdi! Sorular Kolay Mıydı, Zor Muydu?

Milyonlarca öğrencinin bugün saat 10:15'de sınava girdiği Dikey Geçiş Sınavı olan DGS sınavı bugün tamamlandı. Peki 2022 DGS Sona Erdi! Sorular Kolay Mıydı, Zor Muydu?

ÖSYM 2022 DGS Sona Erdi! Sorular Kolay Mıydı, Zor Muydu?

2022 DGS Sona Erdi! Sorular Kolay Mıydı, Zor Muydu? İki yıllık üniversite okuyan milyonlarca öğrencinin DGS sınavına girerek okullarını dört seneye tamamlamaları adına girmiş oldukları sınavlardan birisi olan Dikye Geçiş Sınavı 2022 bugün tamamlandı. Buna göre ise sınav tek oturumda gerçekleşirken öğrenciler 3 Temmuz 2022 tarihinde sınava girmelerinin ardından sınavın kolay olup olmadığını diğer öğrencilerin araştırmalarını merak ediyor. İşte detaylar!

DGS 2022 SINAVI KAÇ SAAT SÜRÜYOR?

Sözel ve sayısal bölümlerden oluşan Dikey Geçiş Sınavı (DGS) için adaylara 135 dakika verilecek. Bu sene merakla beklenen sınavlardan birisi olan Dikey Geçiş Sınavı saatleri merak edilirken öğrenciler 135 dakika içerisinde sınavı tamamlayarak hayallerine bir adım daha yaklaşmayı arzuluyor.

DGS sınavında 50 sayısal ve 50 sözel olmak üzere toplamda 100 soru yer alacak. Sınav 10:15'de başlarken 12:30'da tamamlanacak. Öğrenciler sınavın bitişi ile birlikte sınavın nasıl geçtiğini araştırmaya başladı.

DGS 2022 SORULARI KOLAY MIYDI, ZOR MUYDU?

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) bu sene giren öğrenciler sınavın kolay ve zor olduğu konusunda sosyal medyada görüşlerini dile getiriyor. Sınavın bitmesi ile birlikte sınav hakkında yer alacak tüm yorumlar kamugundemi.com adresinde yer alacak.