Ormanı Genel Müdürlüğü 2022 personel alımı ilanı başvuruları sona eriyor! Engelli ve Eski Hükümlü/ TMY ilanı başvuruları için yarın son gün!

Kamuya ilişkin personel alımı ilanları son sürat yayınlanmaya devam ediyor. Kamu ilanlarının arasına bugün itibari ile Orman Genel Müdürlüğünün engelli ve eski hükümlü/ TMY alımı ilanı da eklendi. Müdürlük yeni dönem itibari ile 74 kişinin istihdam edileceğini ilan etti. İşte Orman Genel Müdürlüğü 2022 TMY alımına ilişkin haberin ayrıntıları…

Ormanı Genel Müdürlüğü 2022 personel alımı ilanı başvuruları sona eriyor! Engelli ve Eski Hükümlü/ TMY ilanı başvuruları için yarın son gün!

Yeni dönemin gelmesi ile birlikte eksik kadrosunu tamamlamak üzere ilana çıkan kamu kurumlarından biri de Orman Genel Müdürlüğü oldu. Müdürlük yayınlamış olduğu personel alımı ilanı ile yeni dönemde 74 kişinin Müdürlük kadrosunda istihdam edileceğini ilan etti.

Orman Genel Müdürlüğü 2022 TMY Alımı İlanı

2022 yılı itibari ile yeni dönem personel alımı ilanını yayınlayan kurumlardan biri olan Orman Genel Müdürlüğü, 74 kişinin Müdürlük kadrolarında istihdam edileceğini yaklaşık olarak bir hafta önce duyurmuştu. İlan başvurularında sona gelindi. Yarın itibari ile başvuru ekranları kapanacak.

Orman Genel Müdürlüğünün yayınlamış olduğu personel alımı ilanına başvuru yapmak isteyen adaylar, hangi pozisyon için kaç kişilik alımın yapılacağını merak ediyorlar. Buna göre 74 kişilik kadro dağılımı şu şekilde ilan edildi:

  • Engelli: 44 kişi
  • Eski Hükümlü/ TMY: 30 kişi

Orman Genel Müdürlüğü 2022 Personel Alımı İlanı Başvuru Şartları

Müdürlüğün ilan etmiş olduğu engelli ve eski hükümlü/ TMY pozisyonları için özel şartlar ve genel şartlar yayınlandı. İlgili pozisyonlar için belirlenmiş olan özel şartlara İŞKUR ya da Müdürlüğün genel sitesinden ulaşmak mümkünken, genel başvuru şartları şu şekilde belirlendi:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • Affa uğramış olsa dahi yüz kızartıcı bir suça karışmamış olmak
  • İlgili pozisyon için belirlenmiş olan özel şartları sağlıyor olmak
  • İlgili pozisyon için yapılmış olan görev tanımını yerine getirmeye engel olabilecek bir sağlık sıkıntısına sahip olmamak
  • 18 yaşın üzerinde olmak
  • Erkek adaylar için askerlik ile bir ilişiği bulunmamak

2022 Orman Genel Müdürlüğü Personel Alımı İlanı Detayları

Müdürlüğün yayınlamış olduğu personel alımı ilanına başvuru yapmak isteyen adayların başvuruları 28 Ocak’a kadar kabul edilecektir. Başvurular İŞKUR’un resmi internet sitesi aracılığı ile yapılacaktır.

SONRAKİ HABER