Online başvurularda son gün! Bakanlığa büro memuru, temizlik ve güvenlik personeli alınacak

Kültür ve Turizm Bakanlığı sözleşmeli kamu personeli alım ilanına başvurular 30 Haziran tarihine kadar devam edecek. İlana başvuru yapacak olanlar Cumhurbaşkanlığı Kariyer Kapısı sistemini kullanacaklar. Online başvurular için son saatlere girilirken bakanlığın ilan kılavuzunda yer alan detayları hatırlatıyoruz.

Online başvurularda son gün! Bakanlığa büro memuru, temizlik ve güvenlik personeli alınacak

30 Haziran günü saat 23.59'a kadar başvuruları açık olacak ilan kapsamında; Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın taşra teşkilatında görevlendirmek üzere memur alımı yapılacak. Bakanlık tarafından gerçekleştirilecek tüm alımlar sözleşmeli kamu personeli statüsünde olacak. Kılavuza göre bakanlık destek personelleri ile büro memuru alımı yapacak.

KADRO KONTENJAN DAĞILIMI

Memur olmak isteyenler adaylar için yayımlanan duyuruda 96 büro memuru alımı yapılacağı bildirildi. Bu kadro dışında en fazla alım temizlik personeli pozisyonuna olacak. Bakanlık bu kadro için ise 65 personel istihdam edecek. Son kadro ise bahçıvan pozisyonu. Bahçıvan olarak ise 6 kişi memur statüsünde çalışacak.

Önlisans Büro Memuru kadrosu alımları

Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Büro Hizmetleri ve Sekreterlik, Büro Hizmetleri ve Yönetici Asistanlığı, Büro Yönetimi, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Ofis Teknolojileri ve Yönetimi, Sekreterlik, Yönetici Asistanlığı Ofis Yönetimi, Medya ve İletişim, Sosyal Medya Uzmanlığı, Sosyal Medya Yöneticiliği, Bilgisayar Teknolojisi, Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri, Bilgisayar Donanımı, Bilgisayar Teknolojileri, Bilgisayar Teknolojileri ve Bilişim Sistemleri, Bilgisayar Teknolojileri ve Yönetimi, Bilgisayar ve Enformasyon Sistemleri, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Halkla İlişkiler, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, İletişim ve Halkla İlişkiler bölümlerinden olacak.

Lisans Büro Memuru kadrosu alımları

Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Halkla İlişkiler, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, Reklamcılık ve Halkla İlişkiler, İngiliz Dili ve Edebiyatı, İngiliz Dili ve Karşılaştırmalı Edebiyat, İngiliz Dili ve Kültürü, İngiliz Dil Bilimi, İngiliz Dilbilimi, İngilizce Mütercim- Tercümanlık, Çeviribilim (İngilizce), Arap Dili ve Edebiyatı, Arapça Mütercim ve Tercümanlık, Mütercim-Tercümanlık (Arapça), Fars Dili ve Edebiyatı, Farsça Mütercim ve Tercümanlık, Mütercim-Tercümanlık (Farsça), Siyasal Bilgiler, İktisadi ve İdari Bilimler, İşletme, İktisat Fakültelerinin, İstatistik, Tarih, Türk Dili ve Edebiyatı, Muhasebe ve Finans, Grafik Tasarımı bölümlerinden olacak.

Bahçıvan Kadrosu için Alımlar

2 yıllık Meslek Yüksek Okullarının Peyzaj ve Süs Bitkileri Yetiştiriciliği yada Tarım/Ziraat Meslek Lisesi ve dengi okul mezunu olmak. şartıyla başvuru yapılabilecek.

Temizlik Personeli için Alımlar

En az lise mezunu olan tüm adaylar başvuru yapabilecek.

BAŞVURULAR KARİYER KAPISI ÜZERİNDEN

60 KPSS puanıyla başvuru yapılabilecek olan memur alımları için adayların genel şartlara da haiz olmaları isteniyor. Şartlara uygun olanlar ise başvurularını Kariyer Kapısı sistemi üzerinden online olacak yapacaklar. Son başvuru tarihi 30 Haziran saat 23.59.