Önemli Gelişme: Destek ödemelerinde kapsam genişledi! Çalışan ve emekliler de yararlanabiliyor...

Bir süre önce Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından duyurulan Aile Destek Programı kapsamında yapılan ödemeler hakkında yeni gelişmeler yaşandı. Ödemelerin kapsamının genişlediği Bakan Yanık tarafından açıklandı. İşte detaylar...

Önemli Gelişme: Destek ödemelerinde kapsam genişledi! Çalışan ve emekliler de yararlanabiliyor...

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile birlikte Aile Destek Programı kapsamında yapılan destek ödemelerinin kapsamının genişletildiğini belirtti. Genişleyen bu kapsam ile birlikte vatandaşların alacağı ücret ve ödemelerin ne zaman başlayacağı da merak konusu oldu.

KAPSAM GENİŞLEDİ!

Bakan Yanık tarafından yapılan açıklama ile Aile Destek Programına artık emekli ve çalışanların da başvuru yapabileceği öğrenildi. Bunun için ise gerekli olan şartlar Bakan Yanık tarafından şu şekilde açıklandı;

"Türkiye ürettiği refahı paylaşıyor. Güçlü bir sosyal devlet olmanın sonucu olarak hayata geçirilen sosyal yardım uygulamamız Türkiye Aile Destek Programına çalışanlar ve emekliler de başvuru yapabilecek.

Çalışanlarımız: Genel şartları taşımaları ve hanede kişi başı düşen gelirin net asgari ücret tutarının 1/3ünden az olması koşuluyla; özel sektör çalışanları esnaf, sanatkar ve diğer bağımsız çalışanlar faydalanabilecektir.

Emeklilerimiz: Genel şartları taşımaları ve hanede kişi başı düşen gelirin net asgari ücret tutarının 1/3ünden az olması koşuluyla; SSK emeklileri BAĞKUR emeklileri Emekli Sandığı emeklileri SSK, BAĞKUR ve Emekli Sandığı emeklilerinin dul, yetimleri faydalanabilecektir."

Bu açıklamanın yanı sıra ödemelerin ne zaman başlayacağı konusunda da açıklama yapan Bakan Yanık ödemelerin bu Cuma günü başladığını yine sosyal medya hesabı üzerinden açıkladı.

ÖDEMELER BU CUMA

Ödemelerin bu cuma günü yapılacağını açıklayan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık şu açıklamlarda bulundu;

"Ayrıca Temmuz’da başvuru yapan vatandaşlarımız Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları’nca hak sahipliklerinin onaylanması halinde, bu onayı takip eden ilk ödemede başvurdukları ay dahil olmak üzere destek ödemesi alacaklardır. Ödemeler bu cuma başlıyor. Haydi e-Devlet’e."

SONRAKİ HABER