Ön lisans mezunları dikkat: Sayıştay büro personeli alım ilanlarını yayımladı!

İş arayan vatandaşlara bugün duyurulan ilanlara bir yenisi daha eklendi. Bu sefer ilan Sayıştay Başkanlığı tarafından yayımlandı. KPSS puan şartı ile ön lisans mezunlarının alınacağı ilanın detayları kamugundemi.com'da...

Ön lisans mezunları dikkat: Sayıştay büro personeli alım ilanlarını yayımladı!

T.C. Sayıştay Başkanlığı tarafından personel alım ilanları yayımlandı. Bugün devlete bağlı kamu kurum ve kuruluşlarından peş peşe gelen ilanlara bir yenisi daha eklendi. Yayımlanan ilan kapsamında ön lisans mezunu vatandaşların büro personeli ünvanı ile istihdam edileceği duyuruldu. Vatandaşların dikkatine sunulan ilan kapsamında kısıtlı kadro sayısı ile alım yapılacağı da bildirildi.

İş arayan ve özel sektörde çalışmak istemeyen vatandaşlar her dönem olduğu gibi son dönemlerde de sıklıkla devlete bağlı kurum ve kuruluşlar tarafından yayımlanan personel alım ilanlarını takip ediyor. Devlete bağlı kurum ve kuruluşlar da son zamanlarda sıklıkla kamu personeli, sözleşmeli personel ve memur alım ilanları yayımlıyor. Vatandaşlar da kendilerine en uygun olduğunu düşündükleri ve gekeli koşulları sağladıkları ilanlara başvuru yapıyorlar.

Son olarak bugün T.C. Sayıştay Başkanlığı tarafından yayımlanan ilan ile büro personeli alımı yapılacağı duyuruldu. Bazı özel ve genel şartları bulunan ve Sayıştay bünyesinde gerçekleştirilecek olan büro personeli alım ilanına ilişkin koşul, şart ve detaylar Kamu Gündemi'nde...

Kontenjan Bilgileri Neler?

Sayıştay Başkanlığı kapsamında gerçekleştirilecek olan büro personel alım ilanı bugün yayımlandı. Ön lisans seviyesinde gerçekleştirilecek olan alımlar kapsamında toplam kontenjan ise 6 kişi ile sınırlı tutuluyor.

Başvuru Şartları Neler?

Başvuru yapan adaylardan genel şartlar kapsamında 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. maddesinde yer alan şartları karşılıyor olmaları talep edilecek. Bu şartlar;

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olunması
  • Kamu haklarından mahrum olunmaması
  • Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorununa sahip olunmaması
  • Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek
  • Herhangi bir suç hükümlülüğüne sahip olmamak
  • Erkek daylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilişiği olmaması

Ön lisans mezunları dikkat: Sayıştay büro personeli alım ilanlarını yayımladı!

Özel Şartlar Neler?

Başvuru yapan adaylardan genel şartların yanı sıra bazı özel şartlar da talep ediliyor. Adayların karşılaması gereken özel şartlar da gözetiliyor. Sayıştay Başkanlığı tarafınca talep edilen özl şartlar kapsamında başvuru yapan adayların 2020 yılında düzenlenmiş Ön Lisans seviyelerinde KPSS sınavında P93 puan türünden en az 70 puan almış olmak. Ayrıca KPSS şartını sağlayan adayların Büro Yönetimi, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Sekreterlik, Ofis Teknolojileri ve Yönetimi, Büro Hizmetleri ve Yönetici Asistanlığı ön lisans programlarının birinden mezun olmuş olmaları da talep ediliyor.

Başvurular Ne Zaman, Nereden Yapılacak?

Sayıştay Başkanlığı tarafından gerçekleştirilecek olan personel alım ilanları kapsamında beirtildiği üzere başvurular 10 Ağustos 2022 tarihinde başlayıp, 19 Ağustos 2022 tarihinde son bulacak. Adaylar bu süre zarfı içerisinde Sayıştay Başkanlığı'na ait Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım adresinden başvurularını gerçekleştirebilecek.