Okullar Kaç Gün Tatil? Yarıyıl Tatili Ne Zaman Bitecek?

Sınavların tamamlanmasının ardından milyonlarca öğrenci için yarıyıl tatili dün (21 Ocak 2022) başladı. Yarıyıl tatili ne zaman bitecek? Bir sonraki ara tatil ne zaman olacak?

Okullar Kaç Gün Tatil? Yarıyıl Tatili Ne Zaman Bitecek?

Milyonlarca öğrencinin merakla beklediği sömestr (yarıyıl) tatili nihayet başladı. 21 Ocak 2022'de başlayan yarıyıl tatili ne zaman bitecek? Yarıyıl tatili uzatıldı mı?

Tatil yaklaşırken öğrenciler, yarıyıl tatilinin uzatılıp uzatılmayacağını merak ediyordu. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, konuya ilişkin açıklama yaparak: "Yarıyıl tatilini uzatmamızı gerektirecek bir durum söz konusu değildir. 7 Şubat’ta kaldığımız yerden yüz yüze eğitime aynı kararlılıkla devam edeceğiz" dedi.

Haber

OKULLAR NE ZAMAN AÇILIYOR?

Bakan Mahmut Özer'in açıklamasının ardından yarıyıl tatili uzatılmadı. Okullar 7 Şubat 2022'de yeniden yüz yüze eğitimle açılacak.

7 Şubat'ta okulların açılmasının ardından ikinci dönem için ara tatil 11 Nisan - 15 Nisan 2022 tarihlerinde yapılacak. Yıl sonu karneleri de 17 Haziran 2022'de dağıtılacak.

UZMANLAR YARIYIL TATİLİ İÇİN UYARDI !

Sözcünün haberine göre; Uzman Klinik Uzman Psikolog İpek Fatma Özaktaç, çocuklarda ekran kullanımına dikkat edilmesi gerektiğini söyleyerek: "Özellikle ilkokul çağındaki çocuklar arasında TV, bilgisayar, tablet ve akıllı telefon kullanımı son dönemde oldukça arttı. Bu nedenle aileler ara tatili fırsat bilip, çocukları için önceden aktivite programı yaparak ekran kullanımını sınırlandırmalı." dedi.

Tatili verimli kullanmanın önemine değinen Özaktaç: "Tatil döneminin nasıl geçirileceğini önceden programlamak, çocuk için büyük fayda sağlayacaktır. Bu sayede çocuğun tatil yaptığı sürenin dışında kalan zamanlarda ders çalışmasına uygun ortam da sağlanabilir." dedi.

SONRAKİ HABER